Rubriky:

NHL

Vrbata: Přijeli jsme pro vítězství, ale sami jsme si podřízli větev

6. října 2008 10:00

Chtěli dvě výhry, ale na kontě mají hokejisté Tampy Bay po dvou úvodních zápasech NHL na ledě pražské O2 Arény nula bodů. Lightning překonali dohromady obranu Rangers pouze dvakrát, a nemohli tak čekat zázraky. Jezdci z Manhattanu přestříleli Blesky na plné čáře. „Čekal jsem mnohem víc, bohužel taková je realita,“ smutnil po nedělní porážce útočník Lightning Radim Vrbata.

 

Česká sportovní

Co rozhodla o vaší druhé porážce?

Rangers nás neskutečně přestříleli a my jsme to doháněli na poslední chvíli ve třetí třetině. To bylo pozdě. Nemohli jsme se vůbec dostat do pásma a nevytvořili si žádnou šanci. Čekal jsem více, ale tohle je realita.

V čem byli Rangers lepší?

Hráli výborně dozadu a podržel je gólman Lundqvist. Jasně nás přehráli.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži zde

Máte velmi ofenzivní tým, ale ve dvou zápasech jste dali jen dva góly, to je hodně málo...

Máme nový tým a musíme se sehrát. Snad to bude příště lepší. Přijeli jsme oba zápasy vyhrát, ale úkol jsme nesplnili. Podřezali jsme si sami větev, málo jsme stříleli a byli často vylučovaní. Když dáme za dva zápasy dvě branky, tak je to těžké.

Hrála velkou roli únava z prvního zápasu?

Únavu si nemůžeme připouštět, ale bylo toho dost. Ke konci už to byla křeč. Čím víc člověk chce, tak tím více to nejde. Oni lépe bruslili a vraceli se do obrany. Bylo těžké si vypracovat šance.

Referát z utkání si můžete přečíst zde.

Co se týče organizace zápasů, byli jste spokojeni?

Vše bylo připraveno perfektně a nebyly žádné problémy.

Co říkáte na diváky, oproti sobotnímu zápasu se zlepšili, souhlasíte?

Možná lidi vyburcovalo, že v sobotu nebyla atmosféra příliš dobrá. Nikdo ale nečekal, že tu bude kotel fanoušků Tampy a Rangers. Zaregistroval jsem některé skupinky, ale nefandilo se jako v Americe. Diváci byli nestranní.

Byl jste z atmosféry zklamaný?

Škoda, že atmosféra byla neutrální. Nefandilo se ani jednomu týmu, ale spíše hokeji. Mohlo to být lepší. Atmosféra by byla jiná, kdyby se hrálo jeden zápas v Tampě a druhý v New Yorku. Tím, že se hrálo na neutrální půdě, tak byla i atmosféra neutrální.

Byl jste více nervózní, že jste hrál v České republice?

Snažil jsem se od toho oprostit. Vypadalo by to stejně, kdyby se hrálo v Americe. Styl hry by byl stejný.

Mohou dvě porážky z úvodu sezóny s mužstvem zamávat?

Snad ne. Měli bychom mít dost sil, uvidíme co s námi porážky udělají.

Co vás čeká v dalších hodinách?

Cesta zpět, na kterou se vůbec netěším, bude to hodně dlouhý let (smutně). Měli bychom se rychle vrátit do starých kolejí a dát tomu řád jako každou sezónu. Snad už bude klid.

th, Sport.cz

Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..