Rubriky:

NHL

Brankář Luongo bude nosit kapitánské "C" na masce

6. října 2008 11:21 - VANCOUVER

Originálním způsobem vyřešil Vancouver označení svého nového kapitána, brankáře Roberta Luonga. Devětadvacetiletý Kanaďan byl jmenován nástupcem Markuse Näslunda, přestože podle pravidel hokejové NHL gólmani "céčko" na dresu nosit nesmí. V nedělním závěrečném přípravném utkání Canucks s Anaheimem se Luongo objevil s tmavě modrým C na přední straně masky, která mu chrání krk.

"Může to symbolizovat cokoliv," odpověděl generální manažer Vancouveru Mike Gillis na otázku novinářů, zda písmeno C symbolizuje Canucks či označení kapitána. Canucks jmenovali Luonga kapitánem v úterý, brankáři v NHL se této pocty dostalo po 61 letech.

V sezóně 1947/48 byl v této roli v Montrealu Bill Durnan. Právě jeho výlety z brankoviště k diskusím s rozhodčími vedly k tomu, že NHL zakázala, aby gólmani plnili roli kapitána či jeho asistenta. Luongo tak nebude v této funkci mít oficiálně žádné pravomoci, ale spíše jde o symbol nového lídra. Dosavadní kapitán Näslund podepsal jako volný hráč dvouletou smlouvu s New Yorkem Rangers.

Vedení Vancouveru v neděli také uzavřelo nováčkovskou smlouvu s centrem Codym Hodgsonem. Osmnáctiletého útočníka si Canucks vybrali jako desítku letošního draftu. V uplynulé sezoně působil v juniorské OHL v celku Brampton Battalion a jako kapitán dovedl kanadskou osmnáctku ke zlatu na mistrovství světa hráčů do osmnácti let v ruské Kazani.

ČTK

Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..