Michálek pomohl gólem k udržení neporazitelnosti San Jose

NEW YORK

Útočník Milan Michálek byl v úterních zápasech NHL jediným českým hokejistou, který rozšířil své bodové konto v tabulce produktivity. Třiadvacetiletý hráč prvním gólem sezóny přispěl k vítězství San Jose 5:2 nad Columbusem. Hokejisté Sharks letos uspěli ve všech čtyřech utkáních a jsou v čele Západní konference.

Milan Michálek vyrovnával v 29. minutě gólem z přesilové hry na 2:2 a minutu poté Marleau otočil skóre ve prospěch domácího týmu. Marleau přidal ve třetí třetině ještě jeden gól a to dokonce v oslabení, což Columbus definitivně zlomilo. Český útočník Tomáš Plíhal se tentokrát do sestavy San Jose nevešel.

Iginla se pral i skóroval

O vítězství Calgary nad Coloradem 5:4 se dvěma góly postaral Todd Bertuzzi. První branku sezóny si připsala také hvězda domácího týmu Jarome Iginla, která se stejně jako v předchozím utkání stihla i porvat, tentokrát s McCormickem. Za Colorado nenastoupil kvůli nespecifikovanému zranění slovenský útočník Marek Svatoš.

Pittsburgh se v zápase proti Philadelphii mohl místo hvězd Malkina a Crosbyho spolehnout na neobvyklé střelce. Nejprve v přesilovce švihem od modré otevřel skóre obránce Orpik, a další branku přidal po skvělé přihrávce Cooka z voleje Zigomanis. Flyers sice dokázali vyrovnat, ale v prodloužení ujel podél levého mantinelu Dupuis a dělovkou rozhodl o výhře Tučňáků.

Bez dvou českých obránců nastoupili hokejisté Minnesoty k zápasu s Atlantou. Marek Židlický je na marodce s poraněným kotníkem, Tomáš Mojžíš léčí zranění nohy. Oba tak mohli jen na dálku pozorovat, jak si jejich spoluhráči poradili se soupeřem, jehož odpor zlomili ve třetí třetině zásluhou Miettinena. Finský útočník nejprve upravil na 3:1 a když Atlanta snížila na rozdíl jediné branky, zasadil jí další gólový úder.

V Los Angeles uctili zesnulého Čerepanova

Anaheim vedl v Los Angeles už o dvě branky, přesto podlehl domácím Králům vysoko 3:6. Domácí otočili skóre dvěma góly z přesilových her ve druhé třetině, na kterých se gólem a přihrávkou podílel Anže Kopitar. Po 51 vteřinách druhé třetiny upravil už na 4:2 Moulson a v 51. minutě Preissing třetím gólem z přesilovky utekl Kačerům už na tříbrankový rozdíl. Selänne už jen snížil, ale na konečných 6:3 upravil do prázdné branky Frolov.

Přes 14 tisíc fanoušků v hale Staples Center uctilo minutou ticha památku zesnulého ruského útočníka Alexeje Čerepanova, který zemřel během utkání Kontinentální ligy.

Atlanta - Minnesota 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 28. Kovalčuk, 56. Little - 50. a 58. Miettinen, 16. Brunette, 43. Gáborík. Zásahy brankářů: Lehtonen 26 - Bäckström 26.
Pittsburgh - Philadelphia 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 35. Orpik, 35. Zigomanis, 65. Dupuis - 40. J. Carter, 40. Gagne. Zásahy brankářů: Fleury 30 - Nittymäki 28.
Calgary - Colorado 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)
Branky: 5. a 51. Bertuzzi, 4. Boyd, 17. Conroy, 48. Iginla - 12. McLeod, 20. Liles, 29. Smyth, 52. Guite. Zásahy brankářů: Kiprusoff 29 - Budaj 35.
San Jose - Columbus 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky: 30. a 46. Marleau, 25. Cheechoo, 29. M. Michálek, 49. Vlasic - 10. Huselius, 26. Bäckman. Zásahy brankářů: Nabokov 33 - Leclaire 24/5, Norrena 1.
Los Angeles - Anaheim 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Branky: 8. Simmonds, 35. O'Sullivan, 40. Stoll, 41. Moulson, 51. Preissing, 59. Frolov - 2. Sutherby, 8. Marchant, 56. Selänne. Zásahy brankářů: LaBarbera 26 - Giguere 22/5.