Rangers vyhráli derby s Islanders, Rozsíval asistoval u dvou branek

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers pokračují ve svém parádním vstupu do nového ročníku NHL. Ve středu svěřenci Toma Renneyho zvítězili v městském derby na ledě Islanders 4:2 a připsali si již devátou výhru ze dvanácti odehraných zápasů. Vidět byl i český obránce Michal Rozsíval, který si připsal dvě asistence, a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Tou první se stal Chris Drury, který obstaral dvě branky. Rangers tak mají po dvanácti zápasech na svém kontě již devatenáct bodů, čímž vyrovnali svůj klubový rekord. Podobně dobrý start Jezdci zažili jen v ročnících 1978-79 a 1989-90. Jejich městský rival je na tom úplně opačně, čtyři získané body z něj dělají prozatím nejhorší tým NHL.

Ve středečních zápasech se mezi střelce zapsal jediný český hráč. Jiří Novotný ze své premiérové trefy v sezóně ale příliš velkou radost mít nemohl. Jeho Columbus totiž doma podlehl Anaheimu 2:3. Kačeři o své výhře rozhodli v závěrečné desetiminutovce, ve které otočili jednobrankovou ztrátu.

Během sedmi dnů si tak připsali již čtvrtou výhru na ledě soupeře v řadě. Porážku Modrokabátníků sledovalo v Nationwide Areně pouhých 10 494 diváků, což představuje nejslabší domácí návštěvu v historii klubu.

Sérii čtyř porážek za sebou přerušila výhrou 5:2 na ledě Buffala Ottawa. O vítězi bylo jasno již po dvou třetinách, po kterých hosté vedli 4:0. Buffalo stav zápasu dvěma brankami v závěru už jen korigovalo.

Detroit měl na ledě Los Angeles střeleckou převahu, po většinu duelu ovšem musel dotahovat náskok domácích. V předposlední minutě základní hrací doby srovnal na 3:3 Filppula, dodatečný bod zařídil Rudým Křídlům rozhodujícím samostatným nájezdem Dacjuk. Na výhře se jednou asistencí podílel i Jiří Hudler. Jediný gól viděli diváci v Edmontonu, kde hrál Boston. O výhře Medvědů rozhodl až ve čtvrté minutě prodloužení Wideman.

Buffalo - Ottawa 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Branky: 55. MacArthur, 60. Numminen - 25. a 39. Spezza, 19. Schubert, 21. Heatley, 46. Donovan. Zásahy brankářů: Lalime 28/23 - Auld 27/25.  Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: Spezza, Heatley, Vermette (všichni OTT).
NY Islanders - NY Rangers 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 20. Okposo, 59. Streit - 1. a 53. Drury (na druhou Rozsíval), 37. Callahan, 47. Gomez (Rozsíval). Zásahy brankářů: MacDonald 39/35 - Lundqvist 30/28. Diváci: 15 581. Hvězdy utkání: Drury, Rozsíval, Callahan (všichni NYR).
Los Angeles - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 11. Moller, 22. Calder, 41. Frolov - 6. Zetterberg (Hudler), 30. Marián Hossa, 59. Filppula, rozh. nájezd Dacjuk. Zásahy brankářů: LaBarbera 37/34 - Osgood 19/16. Diváci: 17 671. Hvězdy utkání: LaBarbera (LA), Hossa (DET), Quincey (LA).
Minnesota - Chicago 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 18. Brunette, 25. Miettinen, 34. Burns - 14. Sharp (Havlát), 56. Keith. Zásahy brankářů: Bäckström 36/34 - Huet 18/15.  Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: Bäckström, Koivu, Miettinen (všichni MIN).
Edmonton - Boston 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branka: 64. Wideman. Zásahy brankářů: Roloson 36/35 - Thomas 27/27.  Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: Roloson (EDM), Thomas, Wideman (oba BOS).
Columbus - Anaheim 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 5. Novotný, 21. Brassard (Voráček) - 2. Getzlaf, 50. Perry, 57. Selänne. Zásahy brankářů: Norrena 24/21 - Giguere 32/30. Diváci: 10 494. Hvězdy utkání: Perry, Giguere (oba ANA), Brassard (CLB).