Hudler přispěl gólem k divoké přestřelce Detroitu s Pittsburghem

NEW YORK

Třináct gólů padlo v divoké přestřelce mezi hokejisty Detroitu a Pittsburghu v úterním zápase zámořské NHL. Z vítězství 7:6 v prodloužení se nakonec radovali hostující Penguins, přestože většinu utkání prohrávali, v jednu chvíli dokonce o tři branky. Gólem a dvěma přihrávkami se do statistik zapsal útočník Red Wings Jiří Hudler a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Hudler se zapsal mezi úspěšné střelce deset minut před koncem třetí třetiny, kdy zvyšoval na 6:4 pro Detroit. "Po jeho trefě jsem myslel, že je hotovo. Pak ale přišla sebedestrukce," zlobil se kouč Red Wings Mike Babcock. V posledních pěti minutách třetí části totiž navázal dvěma góly na trefu z úvodu třetiny Jordan Staal a Pittsburgh si vynutil prodloužení, které rozhodl po necelých čtyřech minutách Ruslan Fedotěnko.

V dresu Pittsburghu zaznamenal jednu asistenci český útočník Petr Sýkora, stejně jako forvard Montrealu Robert Lang, který pomohl gólovou přihrávkou k jednoznačnému vítězství 4:0 nad Ottawou. Gólman Canadiens Carey Price vychytal první čisté konto v sezóně, prvním hattrickem v kariéře se blýskl Chris Higgins.

Asistenci na vítězném gólu Villeho Koistinena si v San Jose připsal forvard Nashvillu Radek Bonk. Plné ruce práce měl gólman Predators Dan Ellis, který si v utkání připsal 54 úspěšných zákroků. "Tenhle zápas jsme San Jose ukradli. Ellis ho sebral. Nebýt jeho, tak jsme nevyhráli. Jsem z toho úplně vedle," kroutil po utkání hlavou trenér Nashvillu Barry Trotz, jehož svěřenci prakticky celý zápas doháněli náskok domácích.

Obránce Toronta Tomáš Kaberle pomohl přihrávkou otevřít skóre na ledě Calgary, Flames ale zareagovali čtyřmi góly v řadě a Maple Leafs dokázali snížit již jen na rozdíl jedné branky. "Po dobrém začátku, kdy jsme soupeře dostali pod tlak, jsme nedokázali proměnit několik šancí. Můžeme toho jen litovat, protože jinak by se zápas vyvíjel jinak," litoval Ian White z Toronta.

NY Islanders - Philadelphia 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 57. Hunter - 34. Briere, 51. M. Richards, 60. Timonen. Zásahy brankářů: MacDonald 31/29 - Biron 36/35. Diváci: 13 447. Hvězdy zápasu: Richards, Briere (oba PHI), Hunter (NYI).
Detroit - Pittsburgh 6:7 v prodl. (2:1, 2:1, 2:4 - 0:1)
Branky: 14. McCarty, 16. Holmström, 22. Franzén (Hudler), 39. Dacjuk, 46. Zetterberg (Hudler), 51. Hudler - 49., 56. a 60. J. Staal, 5. Crosby, 25. Talbot (Sýkora), 47. Malkin, 64. Fedotěnko. Zásahy brankářů: Osgood 34/27 - Fleury 34/28. Diváci: 20 066. Hvězdy zápasu: Staal (PIT), Hudler (DET), Crosby (PIT).
Calgary - Toronto 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 12. a 52. Boyd, 13. Iginla, 40. Phaneuf - 10. Ponikarovskij (T. Kaberle), 55. Antropov, 60. Stajan. Zásahy brankářů: Kiprusoff 32/29 - Toskala 32/28. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Boyd, Phaneuf, Regehr (všichni CGY).
Montreal - Ottawa 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 8., 35. a 57. Higgins, 36. Latendresse (Lang). Zásahy brankářů: Price 28/28 - Auld 31/27. Diváci: 21 273. Hvězdy zápasu: Higgins, Price, Gorges (všichni MTL).
San Jose - Nashville 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 17. a 47. Setoguchi, 37. R. Blake - 38. Arnott, 46. Fiddler, 54. R. Suter, 63. Koistinen (Bonk). Zásahy brankářů: Boucher 29/25 - Ellis 57/54. Diváci: 17 496. Hvězdy zápasu: Setoguchi, Marleau (oba SJ), Ellis (NSH).
Los Angeles - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Stoll, 17. Brown, rozh. nájezd Frolov - 15. Lehtinen, 30. Modano. Zásahy brankářů: Ersberg 21/19 - Turco 26/24. Diváci: 13 823. Hvězdy zápasu: Doughty (LA), Modano (DAL), Frolov (LA).