Rubriky:

NHL

Carolina má staronového trenéra, tým povede Maurice

3. prosince 2008 19:37 - RALEIGH

Hokejisté Caroliny Hurricanes mají staronového trenéra, tým opět po pěti letech povede Paul Maurice. Na lavičce celku zámořské NHL, v němž působí i čeští obránci František Kaberle a Josef Melichar, vystřídá trenéra amerického výběru na olympiádě v Turíně Petera Laviolettea.

Ten sice v roce 2006 dovedl Carolinu k zisku Stanleyova poháru, ale v poslední době se Hurikánům pod jeho vedením nedařilo. Po čtyřech porážkách v posledních pěti zápasech došla vedení trpělivost a sáhlo ke změně trenéra.

Oba muži si tak po pěti letech vyměnili pozice, Laviolette v prosinci roku 2003 Maurice u týmu Hurricanes vystřídal. Letos v listopadu se odvolaný kouč stal nejúspěšnějším americkým trenérem v historii NHL co do počtu vítězství, když si připsal 240. výhru.

Laviolette je třetím odvolaným koučem v aktuální sezoně NHL. Propuštěni už byli Denis Savard z Chicaga a Barry Melrose z Tampy.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..