Průcha se vrátil do sestavy Rangers a vstřelil důležitý gól

NEW YORK

Český útočník Petr Průcha se po téměř měsíci vrátil do sestavy New York Rangers a svému týmu pomohl důležitým vyrovnávacím gólem v utkání s Pittsburghem. Šestadvacetiletý hokejista odmítl v týdnu doporučení trenéra Toma Reeneyho rozehrát se na farmě a své první příležitosti se chopil. Rangers nakonec zvítězili po nájezdech. K výhrám svých týmů pomohli také gólem a přihrávkou Aleš Hemský z Edmontonu a Marek Židlický z Minnesoty.

Vývoj utkání mezi New Yorkem Rangers a Pittsburghem hrál od začátku do karet Tučňákům. Jedinou branku první třetiny zařídil Sidney Crosby, když objel Lundqvistovu branku a naservíroval gólovou přihrávku najíždějícímu Eatonovi. Po půlhodině hry vedl po trefě Jordana Staala Pittsburgh již 2:0. V jednatřicáté minutě ale snížil Nikolaj Žerděv a v 55. minutě přišla velká chvíle Petra Průchy, jenž dopravil do sítě odraženou střelu a svou první brankou v sezóně zařídil svému týmu prodloužení. O svém vítězství domácí rozhodli v samostatných nájezdech.

V dresu Edmontonu byl opět hodně vidět Aleš Hemský, jehož tým rozhodl o svém vítězství nad Dallasem do první poloviny zápasu. Už ve druhé minutě po Hemského přihrávce překonal Turca v brance Stars Shawn Horcoff. Dallas se pokusil o zdramatizování zápasu až ve třetí části, v níž prohrával již 0:3. Dvě branky Modana vratily Stars do zápasu, ale góly Hemského a Cogliana v závěru zápasu rozhodly o výhře Oilers 5:2.

Ještě snazší výhru si zajistili Divočáci z Minnesoty, kteří na svém ledě přivítali St. Louis. Na výhře 4:0 se brankou a asistencí podílel i obránce Marek Židlický. Radoval se také Martin Havlát, jenž jedním gólem pomohl svému Chicagu porazit Anaheim 4:2.

Do branky Atlanty se v Ottawě postavil Ondřej Pavelec. Puk ze své sítě ale musel lovit hned pětkrát. Thrashers prohráli 1:5, dva body za dvě asistence si připsal obránce Senators Filip Kuba. Pavelec předvedl 29 úspěšných zákroků a úspěšnost zásahů měl 85,29 procenta.

Ottawa - Atlanta 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Heatley, 7. Spezza (Kuba), 16. Alfredsson (Kuba), 39. Bell, 57. Donovan - 3. Boulton. Zásahy brankářů: Auld 23/1 - Pavelec 34/5. Diváci: 17 215.
NY Rangers - Pittsburgh 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 31. a rozhodující nájezd Žerděv, 55. Průcha - 14. Eaton, 30. J. Staal. Zásahy brankářů: Lundqvist 31/2 - Sabourin 27/2. Diváci: 18 200.
Minnesota - St. Louis 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 31. Belanger, 43. Brunette (Židlický), 46. Židlický, 60. Miettinen. Zásahy brankářů: Bäckström 22/0 - Mason 36/3. Diváci: 18 568.
Chicago - Anaheim 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 19. Sharp, 55. Havlát, 59. Toews, 60. Bolland - 30. Selänne, 41. Pronger. Zásahy brankářů: Huet 32/2 - Hiller 40/3. Diváci: 21 574.
Edmonton - Dallas 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 2. Horcoff (Hemský), 20. Višňovský, 24. Pouliot, 60. Hemský, 60. Cogliano - 42. a 59. Modano. Zásahy brankářů: Garon 25/2 - Turco 21/4. Diváci: 16 839.