Hejduk pomohl třemi body k výhře Colorada

NEW YORK

Český útočník v dresu Colorada Avalanche Milan Hejduk přispěl jednou brankou a dvěma asistencemi k výhře svého týmu nad Vancouverem Canucks 5:4 po samostatných nájezdech. Hejduk navíc úspěšně ukončil penaltový rozstřel, rozhodující branka byla však připsána Slovákovi Marku Svatošovi. V dalším zápase si připsal Martin Havlát z Chicaga dva body za dvě asistence při výhře svého týmu nad Phoenixem 7:1.

V utkání Lavin s Vancouverem to byl právě kanadský tým, jenž dlouhou dobu tahal za delší konec. První třetinu vyhrál 1:0, když se už ve třetí minutě prosadil Hordichuk. Ve druhé části vyrovnal Jones a domácí poslal do vedení po Hejdukově přihrávce Smyth. Přesto i podruhé šli do kabin veselejší Kosatky. Vedení jim vrátili Daniel Sedin a Bernier.

Ve 43. minutě se ale střelou švihem z pravého kruhu prosadil Hejduk a srovnal stav. Vancouver poslal opět do vedení svou druhou brankou v zápase Bernier, v 58. minutě ale na 4:4 vyrovnal Tjärnqvist. Asistoval mu opět Hejduk. Po prodloužení přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí a vyhráli nakonec 5:4. Hejduk byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Chicago na svém ledě rozdrtilo Phoenix 7:1. O své výhře, na níž se podílel dvěma asistencemi Martin Havlát, rozhodlo už v první třetině, kterou vyhráli Blackhawks 4:0. Stejně jednoznačný průběh zápasu viděli diváci v New Yorku, kde Rangers přivítali Calgary. A Plameny ožehly Jezdce jasně 3:0. Čisté konto vychytal Mikka Kiprusoff, jenž lapil všech 31 střel a stal se první hvězdou zápasu.

Carolina - Washington 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 14. a 58. R. Whitney, 56. E. Staal - 49. Backström. Zásahy brankářů: Leighton 39/1 - Theodore 25/3. Diváci: 15 308.
NY Rangers - Calgary 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 36. Iginla, 42. Moss, 59. Bourque. Zásahy brankářů: Lundqvist 20/3 - Kiprusoff 31/0. Diváci: 18 200.
Anaheim - Columbus 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
Branky: 22. a 38. Getzlaf, 28. R. Carter, 55. Ryan, 60. R. Niedermayer - 36. Brassard, 58. Russell, 60. Modin. Zásahy brankářů: Giguere 32/3 - Leclaire 34/5. Diváci: 16 914.
Colorado - Vancouver 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 26. Jones, 32. Smyth (Hejduk), 43. Hejduk, 58. D. Tjärnqvist (Hejduk), rozh. nájezd Svatoš - 38. a 50. Bernier, 3. Hordichuk, 36. D. Sedin. Zásahy brankářů: Budaj 38/4 - Schneider 35/4. Diváci: 13 411.
Chicago - Phoenix 7:1 (4:0, 3:1, 0:0)
Branky: 26. a 29. Eager, 12. Bolland, 13. Toews (Havlát), 18. Byfuglien, 19. Sharp, 28. Ladd (Havlát) - 40. Lisin. Zásahy brankářů: Huet 21/1 - Bryzgalov 28/7. Diváci: 21 217.