Živě

Vrbata skončil v Tampě Bay a vrací se do ČR

8. prosince 2008 20:22 - NEW YORK/PRAHA

Hokejista Radim Vrbata ukončil své působení v celku zámořské NHL Tampa Bay. Podle stránek kanadské televize TSN se sedmadvacetiletý útočník vrací do České republiky. Posílit by mohl rodnou Mladou Boleslav nebo Liberec, jehož dres oblékal během výluky NHL v sezóně 2004/05. Lukrativní nabídky může mít i z ciziny.

 

Pavel Lebeda

Vrbata do Tampy Bay přišel během letní přestávky z Phoenixu a jako volný hráč podepsal tříletou smlouvu na 9 miliónů dolarů.

Podle TSN Blesky nebudou platit Vrbatu do konce ročníku, kontrakt ale zůstává v platnosti pro případ, že se hokejista po sezóně vrátí do NHL. „Radim je skvělý kluk. V neděli přišel za mnou do kanceláře a řekl mi, že jeho sebevědomí je nízké a že by rád zakončil ročník doma v České republice,“ řekl TSN vlastník Tampy Bay Oren Koules.

„Chce si od NHL odpočinout. Pokud se bude chtít po sezóně vrátit, skvělé. Záleží na něm,“ dodal Koules.

Vrbata v minulém ročníku v dresu Phoenixu nastřílel 29 gólů, letos ale zatím přidal pouhé tři. V pondělí jej klub umístil na listinu nechráněných hráčů, stejně jako dalšího útočníka Chrise Grattona.

fly, kez, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..