New Jersey nasázelo Rangers osm branek, kanonádu řídil Eliáš

NEW YORK

Třináct branek padlo v pátečním utkání NHL mezi New Jersey Devils a New Yorkem Rangers. Spokojenější nakonec mohli být domácí příznivci, Ďáblové slaví výhru 8:5. Hrdinou přestřelky byl útočník domácích Patrik Eliáš, který si připsal vítěznou trefu a dvě asistence, a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Třebíčský rodák nejprve na konci první třetiny připravil branka pro Zajace a vypadalo to, že Ďáblové míří za poklidným vítězstvím. Zvláště když ještě v 35. minutě vedli 5:1! Hosté se ale trefili čtyřikrát v řadě a srovnali na 5:5. Pak ale znovu zaúřadoval Eliáš. Pouhých dvanáct vteřin po Callahanově srovnání poslal svůj tým znovu do vedení, které pak ještě navýšil Gionta (znovu po přihrávce Eliáše) a Langenbrunner (asistoval Holík).

Plných šest let čekala Florida na vítězství nad Calgary. Na ledě Plamenů její černá série trvala dokonce již devět let! Až do pátku. Panteři vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech a děkovat za to můžou svým českým hráčům. Kamil Kreps se dočkal své premiérové trefy v zámořské soutěži, přidal jednu asistenci, a byl vyhlášen druhou hvězdou duelu. Celý duel odchytal gólman Floridy Tomáš Vokoun, který se mezi tyče postavil poprvé od 26. listopadu po sedmizápasové odmlce. Ze sedmatřiceti střel inkasoval jen dvakrát, během samostatných nájezdů navíc ani jednou nekapituloval.

Pavelec z pěti střel třikrát inkasoval

Až příliš hladce si na ledě Atlanty počínal Boston, který si odváží dva body za výhru 7:3. Medvědi o své výhře rozhodli už během první části hry, kterou vyhráli 4:1. Znovu se bodově prosadil David Krejčí, který Marku Stuartovi připravil oba góly. Sedmnáct minut odchytal v dresu domácích Ondřej Pavelec, na utkání ale bude chtít co nejrychleji zapomenout. Z pěti střel inkasoval tři branky, což činí úspěšnost zásahů pouhých čtyřicet procent.

Pavelec prchl z branky už v sedmé minutě, když inkasoval třetí gól. Jeho nahrádníkovi Johanu Hedbergovi se ale nevedlo o mnoho lépe. Po čtyřech obdržených brankách se tak deset minut před koncem zápasu vrátil mezi tři tyče znovu Pavelec. "Tohle byl jeden z těch zápasů, kd bych nechytil ani nafukovací míč. Jestli chci hrát NHL, musím předvádět mnohem lepší výkony," syspal si Pavelec popel na hlavu.

Po zranění se do sestavy Washingtonu vrátili Sergej Fjodorov s Mikem Greenem a oba se na výhře svého týmu 5:1 nad Ottawou podíleli třemi body. Gólman Brent Johnson si připsal 32 úspěšných zákroků, v prvních deseti minutách mu ale ze střídačky kryla záda netradiční dvojka. Při ranním rozbruslení se zranil Jose Theodore, z farmy povolaný Simeon Varlamov dorazil až v průběhu zápasu. Proto si brankářský dres musel navléknout Brett Leonhardt, bývalý univerzitní gólman a dnes tvůrce webových stránek Washingtonu.

New Jersey - NY Rangers 8:5 (2:1, 3:2, 3:2)
Branky: 17. a 21. Zajac (na první Eliáš), 5. Pandolfo, 28. Oduya, 32. Zubrus, 52. Eliáš, 54. Gionta (Eliáš), 56. Langenbrunner (Holík) - 16. Näslund, 36. Žerděv, 39. Gomez, 42. Mara, 52. Callahan. Střely na branku: 34:36. Diváci: 17 625.
Washington - Ottawa 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 40. a 55. Ovečkin, 4. Sjomin, 25. Laich, 54. M. Green - 58. Winchester. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17 973.
Buffalo - Toronto 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Lydman - 38. Jeremy Williams (Kubina), 53. I. White. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18 211.
Atlanta - Boston 3:7 (1:4, 0:0, 2:3)
Branky: 7. T. White, 44. Kovalčuk, 53. Vjačeslav Kozlov - 4. a 50. M. Stuart (na obě Krejčí), 5. Yelle, 9. Chára, 12. Ryder, 42. Kessel, 48. Lucic. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 17 minut, obdržel tři góly z pěti střel a úspěšnost zásahů měl 40%. Střely na branku: 33:25. Diváci: 15 818.
Dallas - Detroit 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 26. Wandell, 28. Brunnström, 59. Ribeiro - 7. Lebda (Hudler). Střely na branku: 24:38. Diváci: 18 532.
Colorado - Chicago 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky: 11. Ch. Stewart, 15. Laperriere, 44. Wolski - 28. a 54. Byfuglien (na druhou Havlát), 3. Adams, 50. Ladd. Střely na branku: 21:30. Diváci: 17 569.
Calgary - Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 17. a 24. Bourque - 19. Kreps, 22. Bouwmeester (Frolík, Kreps), rozhodující nájezd Weiss. Brankář Tomáš Vokoun odchytal celé utkání, obdržel dvě branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 94,59 %. Střely na branku: 37:29. Diváci: 19 289.