Vokoun vychytal čisté konto, Krejčí znovu bodoval

NEW YORK

Český brankář v dresu Floridy Panthers Tomáš Vokoun vychytal v utkání proti Coloradu čisté konto, když zlikvidoval všech 23 střel Lavin a přispěl tak k vítězství svého týmu 3:0. David Krejčí z Bostonu si připsal v zápase proti St. Louis tři asistence. Jeho tým zvítězil 6:3.

Brankáři Tomáš Vokoun z Floridy i Peter Budaj v dresu Colorada ve vzájemném utkání drželi dlouho naděje svých týmů na dobrý výsledek. Až do 26. minuty. V té totiž překonal slovenského brankáře Brett McLean. Na gól mu přihrával Kamil Kreps. O dalších sedm minut později proměnil svůj rychlý výpad Richard Zedník a zvýšil náskok Panterů. Na konečných 3:0 upravil McCabe střelou do prázdné brány v power-play.

První hvězdou zápasu byl ale vyhlášen Vokoun, jenž pochytal všech 23 střel. Český brankář vychytal své druhé čisté konto v sezóně a pomohl tak svému týmu přetrhnout nepříjemnou šňůru osmi prohraných domácích zápasů s Coloradem.

Krejčí si připsal tři asistence

Hned pěti branek byli svědci fanoušci v první třetině na stadiónu St. Louis, který přivítal rozjetý Boston. Právě Bruins měli do zápasu skvělý start. V rozmezí 3. a 5. minuty se totiž dvakrát trefil Blake Wheeler. Na oba góly mu asistoval David Krejčí. V sedmé minutě snížil Winchester, který zužitkoval Polákovu přihrávku. Po vyrovnávacím gólu McClementa poslal Boston do vedení Hnidy. Krejčí si při jeho brance připsal již třetí asistenci v utkání.

Medvědi nakonec dokázali zvítězit 6:3. Poslední gól zápasu si připsal Vladimír Sobotka, pro něhož to byl první gól sezóny. Krejčí nasbíral v posledních pěti utkáních dvanáct bodů.

Patrik Eliáš z New Jersey Devils otevřel v utkání proti Philadelphii skóre zápasu ve 28. minutě, když dorážel v přesilové hře střelu Parise. Hned v následující minutě zvýšil náskok domácích po Holíkově asistenci Rolston. Zápas se ale nakonec rozhodl v samostatných nájezdech, v nichž zařídil výhru pro Ďábly Zajac. Eliáš byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

New Jersey - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 28. Eliáš, 29. Rolston (Holík), rozhodující nájezd Zajac - 38. J. Carter, 56. Lupul. Zásahy brankářů: Clemmensen 29/2 - Nittymäki 26/2. Diváci: 14 426.
Florida - Colorado 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 26. McLean (Kreps), 33. Zedník, 59. McCabe. Zásahy brankářů: Vokoun 23/0 - Budaj 23/2. Diváci: 16 132.
St.Louis - Boston 3:6 (2:3, 1:2, 0:1)
Branky: 7. Winchester (Polák), 17. McClement, 23. Y. Stastny - 3. a 5. Wheeler (na obě Krejčí), 18. Hnidy (Krejčí), 30. Ryder, 37. Savard, 56. Sobotka. Zásahy brankářů: Legace 23/5, Mason 5/1 - Fernandez 32/3. Diváci: 19 150.
Montreal - Carolina 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 27. D´Agostini (Hamrlík), 54. Lang - 14. Samsonov, 35. E. Staal, 62. T. Ruutu. Zásahy brankářů: Price 27/3 - Ward 28/2. Diváci: 21 273.