Živě

Na prázdné ochozy si Rittich těžko zvykne. Bude to jak play off trénink, tvrdí gólman Calgary

29. května 2020 09:33 - Praha

Po informacích, které v minulých týdnech přicházely ze zámoří, bylo Davidu Rittichovi postupně jasné, že se přerušená sezóna NHL zase rozběhne. „Otázkou už nebylo, jestli se bude zase hrát, ale kdy," říká gólman Calgary před cestou do zámoří.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jste nachystaný?
Upřímně nevím, jestli po skoro tříměsíční pauze je člověk připravený skočit rovnýma nohama do play off. Ale budeme mít třítýdenní kemp, a tak doufám, že ještě něco natrénuju, než se začneme chystat s celým týmem.

Jak jsou na tom vaši spoluhráči? Ti ze zámoří si stěžovali, že na rozdíl od Evropanů vůbec nemůžou na led.
Ani pro mě to není moc dobré s tím bruslením. Teď je potřeba hlavně nachystat tělo a pak do sebe zase dostat hokej.

Žádný reálný cíl zatím nevidím. Pořád je to nejistota, tvrdí Francouz navzdory rozhodnutí NHL

Na začátku máte trénovat jen v menších skupinkách. Co si pod tím představujete?
Má se to rozjet v nejbližší době, ale problém asi je sladit všechno termínově. Pro nás Evropany taky bude složitější cestování. Formát je jasný, přesto zbývá ještě dost otázek.

Takže netušíte, kdy poletíte do Kanady?
To je právě ta jedna otázka, jak to bude s cestováním hráčů, když to nejde ani mezi Kanadou a Spojenými státy.

Jste mentálně připravený na zápasy bez diváků?
V žáčcích se na nás chodili dívat aspoň rodiče a teď vůbec nikdo... Je to věc, na kterou v profesionálním sportu nejsme zvyklí, ale budeme se s tím muset vypořádat, pokud chceme vyhrát Stanley Cup.

NHL bez diváků? Připadal bych si jako v Benátkách, přemítá gólman Calgary Rittich

A když se vám bude dařit, můžete strávit vlastně dva měsíce v ‚izolaci'. Jen zápasy, tréninky, hotel, zdravotní kontroly...
Je to nepříjemný, ani nevím, co na to říct. Jsem rád, že se život vrací k normálu a spousta dalších věcí se bude postupně uvolňovat. Nikdo ale nechce hrát v prázdné hale a cestovat, když to nebude úplně bezpečné. Přesto věříme, že o nás bude postaráno.

NHL vybírá dvě destinace, kde se bude play off konat. Máte mezi nimi favorita?
Jsou tam města, kde je super atmosféra, jenže teď v halách pro 15-20 tisíc lidí bude prázdno. Čeká nás takový play off trénink.

V předkole na vás vyšel Winnipeg, se kterým jste naposledy hráli pod širým nebem pro více než 30 tisíc diváků. Je už mezi vámi trochu rivalita?
Pro nás je hlavní rivalita s Edmotonem. Bitvy o Albertu jsou pro Calgary ty nejlepší zápasy. Winnipeg má výborné mužstvo. Když se podíváte na první dvě lajny, tak to jsou všechno frajeři, kteří umějí dát gól. Teď jde o to, kdo z té situace udělá výhodu.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..