Sýkora se Špačkem přispěli k výhrám, Rangers desetkrát inkasovali

NEW YORK

Jedním gólem se podíleli čeští hráči Petr Sýkora a Jaroslav Špaček na výhrách svých týmů v pátečních zápasech NHL. Prvně jmenovaný zvyšoval v polovině utkání s Columbusem vedení svého Pittsburghu na 2:0, Tučňáci nakonec vyhráli 4:1. Obránce Buffala Špaček otevřel v první minutě druhé třetiny skóre duelu s Montrealem a pomohl Šavlím k triumfu 3:2.

Petr Sýkora potvrdil dobrou formu z posledních zápasů. Ze šesti duelů si připsal čtyři branky, ta páteční proti Columbusu byla již jednadvacátá v sezóně. Pittsburgh tak i zásluhou Sýkory tvrdě bojuje o účast v play-off – na osmé, poslední postupové, místo ztrácejí nyní Tučňáci pouhý bod.

Průměr více než bod na zápas si drží nejproduktivnější Čech letošního ročníku NHL Patrik Eliáš. Třebíčský rodák své bodové konto rozšířil i proti Atlantě, na výhře New Jersey 5:1 se podílel dvěma asistencemi. Za 52 zápasů nasbíral Eliáš 59 bodů a před bostonským Davidem Krejčí má tříbodový náskok.

Ďáblové udělali rozhodující krok k výhře už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Atlanta byla v první dvacetiminutovce téměř neškodná, brankáře Weekse vyzkoušela jen  čtyřmi střelami.

Největší kanonádu od přestěhování klubu v roce 1993 z Minnesoty zažil Dallas, který na svém ledě smetl New York Rangers 10:2! Ještě po čtyřiceti minutách to vypadalo na poměrně vyrovnaný zápas, v poslední dvacetiminutovce se ovšem Jezdci úplně sesypali a šestkrát inkasovali.

Až do dna si vypil kalich hořkosti gólman Rangers Steve Valiquette, který při absenci jedničky Henrika Lundqvista odchytal celých šedesát minut a kotouč ze sítě lovil desetkrát. Jezdci tolik inkasovaných branek dlouho nepamatovali, naposledy se jim to přihodilo před téměř šestnácti lety.

Buffalo - Montreal 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 21. Špaček, 33. Paetsch, 45. Connolly - 31. S. Koivu, 57. Hamrlík. Střely na branku: 22:37. Diváci: 18 161.
Pittsburgh - Columbus 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 26. a 36. Letang, 29. Sýkora, 60. Crosby - 50. Tjutin. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17 050.
Dallas - NY Rangers 10:2 (3:1, 1:1, 6:0)
Branky: 15. a 39. Ribeiro, 56. a 58. Neal, 5. Sutherby, 19. B. Richards, 45. Lehtinen, 51. Brunnström, 52. Ott, 52. Sydor - 4. a 24. Žerděv (na druhou Rozsíval). Střely na branku: 39:22. Diváci: 18 532.
Minnesota - Nashville 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 33. Arnott, 42. Legwand. Střely na branku: 22:26. Diváci: 18 568.
Atlanta - New Jersey 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
Branky: 23. Armstrong - 5. Zajac, 11. Madden (Eliáš), 12. Clarkson, 24. Parise (Eliáš), 29. Gionta. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17 067.