Hokejisté Philadelphie utnuli bodovou šňůru Pittsburghu

NEW YORK

Dlouhých dvanáct zápasů trvala série hokejistů Pittsburghu, ve kterých pokaždé v poslední době získali alespoň bod. V neděli tato báječná bilance skončila, když Penguins nestačili doma na tým Philadelphia Flyers a prohráli 1:3. Žádná z branek přitom nepadla při plném počtu hráčů na ledě.

Hosty dostal do vedení už v šesté minutě gólem z přesilové hry Simon Gagne, ve druhé třetině pak opět v početní výhodě zvýšil Scott Hartnell. Další, dokonce čtyřminutové, oslabení za vyloučení Gončara Penguins zvládli a ve třetí třetině je navíc v přesilovce vrátil do hry gól Krise Letanga.

Jedním z asistentů u branky domácích byl Sidney Crosby a kapitán Pittsburghu tak prodloužil svou sérii na třináct zápasů v řadě, ve kterých si připsal alespoň bod. V závěru ještě Tučňáci zkusili power play, ale Powe střelou do prázdné branky upravil na konečných 1:3.

Pittsburgh - Philadelphia 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Letang - 6. Gagne, 23. Hartnell, 60. Powe. Zásahy brankářů: Fleury 17 - Biron 27. Diváci: 17 132.