Živě

Slavný klub má problém. Tři hráči nakažení, další sezonu nedohraje a jiný tuto možnost zvažuje

13. července 2020 10:41 - Montreal/Praha

Minimálně tři hokejisté Montrealu byli pozitivně testováni na covid-19. S touto informací přišel novinář sportovního serveru The Athletic Arpon Basu, vedení NHL se k ní zatím nevyjádřilo.

 

Profimedia.cz

Podle směrnic, které si liga dohodla s hráči při schvalování návratového protokolu, nemůžou být konkrétní jména pozitivně testovaných hráčů zveřejňována. NHL dosud oznámila, že od začátku druhé fáze plánu návratu (8. června) bylo pozitivně testováno 35 hráčů. Basu doplňuje, že není zřejmé, jestli do toho byli započítáni právě i tři hokejisté Canadiens.

Montreal se v předkole play off, které odstartuje 1. srpna, utká s Pittsburghem. Kanadský klub se ve vyřazovacích bojích bude muset obejít bez obránce Karla Alznera, který využil práva dohrání sezony neabsolvovat.

Kluby NHL nebudou zveřejňovat pozitivní testy ani zranění

Útočník Canadiens Max Domi, který trpí cukrovkou prvního typu, si pak vzal sedm až deset dní na rozmyšlenou, jestli do play off zasáhne, nebo už se v této sezoně k hokeji nevrátí.

Polák využil práva nenastoupit do zbytku sezony NHL

Stejně jako Alzner už oznámili, že ročník nedokončí, obránci Roman Polák z Dallasu, Mike Green z Edmontonu, Steven Kampfer z Bostonu, Zach Trotman z Pittsburghu a útočník Vancouveru Sven Bärtschi.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..