Živě

Pastrňák bude dál mimo hru. Prezident Bostonu naznačil černý scénář

22. července 2020 18:15 - Boston/Praha

Situace kolem českých hokejových útočníků Bostonu Davida Pastrňáka a Ondřeje Kašeho, kteří už týden s týmem netrénují, stále nespěje k pozitivnímu vyřešení. V klubu se přiklánějí k variantě, že do společné přípravy nastoupí až po přesunu do Toronta, kde bude hrát Boston své zápasy po restartu NHL.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Je těžké o tom teď něco říkat. Můj odhad je, že trénovat s námi začnou až v Torontu. Ale stále doufám, že naskočí ještě tady, nicméně se přikláním spíš k tomu Torontu," naznačoval ve videorozhovoru pro NESN prezident Bruin Cam Neely možný černý scénář.

Oba čeští hráči zatím trénovali se svými spoluhráči jen jednou 15. července. V NHL kluby podle momentálně platných pravidel nesmí upřesňovat důvody absencí hráčů. Pastrňákův agent J.P. Barry už dříve uvedl, že nejlepší střelec zkrácené základní části NHL je v karanténě, protože byl v kontaktu s osobou nakaženou koronavirem.

„Samozřejmě bychom si přáli, aby se situace s hráči vyvíjela jinak. Měli jsme datum začátku kempu a věděli jsme, že někteří hráči budou muset do karantény, až dorazí. Doufali jsme, že tu budou trochu dřív. Ale nemohli jsme do toho nijak mluvit a nechali to na hráčích. Samozřejmě po tom, co se stalo, byste raději, aby se některá rozhodnutí udělala jinak. Ale z dlouhodobějšího hlediska myslím, že nás to nijak neovlivní a jakmile budeme v Torontu, všechno bude fajn," dodal Neely.

Pastrňák s Bostonem zase netrénoval. Není to ideální, mrzí spoluhráče. Krejčí už je zpět

Boston, do jehož přípravy už se na začátku týdne vrátil David Krejčí, ve čtvrtek nastoupí ve svém jediném exhibičním duelu proti Columbusu. 2. srpna pak nastoupí v Torontu proti Philadelphii už v restartované NHL v prvním ze tří duelů, které určí nasazení pro play off.

roj, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..