Erat řádil, hattrickem zařídil výhru Nashvillu

NEW YORK

K nezastavení byl v úterním utkání NHL proti Vancouveru český útočník Nashvillu Martin Erat. Svým druhým hattrickem v zámořské soutěži zařídil svému týmu vítězství nad kanadským celkem 4:1. Erat si navíc připsal i bod za asistenci u jediného gólu svého týmu, který nepadl z jeho hole. V dalším utkání se Tomáš Plekanec podílel třemi přihrávkami na výhře Montrealu na ledě Ottawy.

Útočník Nashvillu Martin Erat (vpravo) oslavuje se svými spoluhráči branku do sítě Vancouveru.

Svou jízdu zahájil Erat už v páté minutě. Zpoza brány vystřelil na gólmana Vancouveru a puk skončil za překvapeným brankářem Luongem. Osmadvacetiletý útočník se postaral také o druhou trefu v utkání. Čtyři minuty po zahájení druhé části ho poslal do samostatného úniku Francos Bouillon a Erat nezaváhal, když do síťky poslal puk bekhendem mezi Luongovými betony.

Erat byl u všeho podstatného, co jeho tým v utkání vyprodukoval. Další branku mohl vstřelit v polivně druhé třetiny, když v oslabení ujel svým soupeřům a řítil se opět sám na Luonga. Při jeho exekuci ho však zastavil faul soupeře a poměr sil na ledě se vyrovnal.

Hattrik Erat završil střelou do odkryté klece

Druhá třetina nakonec skončila nerozhodně, na Eratův druhý gól v utkání dokázal Vancouver zareagovat, když se prosadil Kesler. Na rozdíl dvou branek však domácí poslal v 52. minutě v početní výhodě Hornqvist. Druhou asistenci si připsal nejlepší muž zápasu Erat.

Vancouveru se opět podařilo snížit na rozdíl jediného gólu tři minuty před koncem třetí třetiny, když se střelou z mezikruží prosadil Daniel Sedin. Vítězství však pečetil v předposlední minutě zápasu Erat do prázdné klece.

Dalším českým hokejistou, který byl v úterních zápasech NHL hodně vidět, byl Tomáš Plekanec, který asistoval u třech ze čtyřech branek svého Montrealu. Canadiens zvítězili na ledě Ottawy 4:1. Asistenci u jediné branky domácích si připsal Milan Michálek.

Philadelphia - NY Islanders 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Branky: 10. a 16. M. Richards, 25. a 28. J. Carter, 38. a 43. Giroux - 31. a 35. Tavares. Zásahy brankářů: Boucher 24/22 - Biron 37/31. Diváci: 19 330. Hvězdy zápasu: Richards, Carter, Giroux (všichni PHI).
Ottawa - Montreal 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 22. Fisher (M. Michálek) - 19. Cammalleri (Plekanec), 32. M. Bergeron (Hamrlík, Plekanec), 58. A. Kosticyn (Plekanec), 59. Gomez. Zásahy brankářů: Elliott 26/23 - Halák 46/45. Diváci: 18 866. Hvězdy zápasu: Halák (MTL), Fisher (OTT), Hamrlík (MTL).
Nashville - Vancouver 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 5., 24. a 59. Erat, 52. Hornqvist (Erat) - 33. Kesler, 57. D. Sedin. Zásahy brankářů: Rinne 36/34 - Luongo 25/22. Diváci: 12 565. Hvězdy zápasu: Erat, Sullivan, Rinne (všichni NSH).
Anaheim - Dallas 4:3 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 47. a 59. Sexton, 39. Lupul, 65. S. Koivu - 10. a 27. B. Richards, 11. Modano. Zásahy brankářů: Giquere 22/19 - Turco 42/29. Diváci: 13 861. Hvězdy zápasu: Sexton, Koivu, Lupul (všichni ANA).