Colorado - Dallas 3:5Faksa pomohl asistencí k výhře Dallasu, Francouz chytal za Colorado

Edmonton

Zámořská hokejová NHL se od koronavirová pauzy posunula už ke konferenčním semifinálovým kláním. To první a jediné hrané v noci na neděli, obstaraly v Edmontonu týmy Colorada s Dallasem. Hvězdy se ujaly vedení v sérii díky výhře 5:3, ke které jim pomohla i asistence Radka Faksy. Za poražené chytal přes 33 minut Pavel Francouz, jenž nahradil Philppa Grubauera a z 20 střel inkasoval dvakrát.

Andrej Sekera (5) a brankář Anton Khudobin (35) oslavují výhru Dallasu nad Coloradem.

Úvodní změnu skóre obstaral Tyler Seguin, jenž vstřelil svůj teprve první gól v letošním play off, když využil Bennovy přihrávky před bránu a bez váhaní propálil Philppa Grubauera.

Laviny odpověděly o minutu později povedenou ranou zápěstím Nathana MacKinnona. Jenže Hvězdy do konce první části přidaly další dvě trefy, když na zásah Blakea Comeaua navázal ještě Alexander Radulov. Při gólu ruského forvarda si připsal asistenci Radek Faksa, jenž založil akci přihrávkou z vlastního obranného pásma.

V prostřední části snížil na 2:3 Gabriel Landeskog, jenž se prosadil hbitou dorážkou MacKinnonovy střely.

Dvoubrankové vedení vrátil Dallasu Radulov, jenž dorážel po střele Seguina. Tou dobou už byl v bráně Lavin český brankář Pavel Francouz, jenž mezitím vystřídal zraněného německého parťáka Grubauera.

Do konce druhé třetiny se Colorado dočkalo dalšího snížení. Na 3:4 upravoval skóre Nathan MacKinnon, který si tak v utkání připsal dvě branky a jednu asistenci. Ani takto povedený výkon však na výhru jeho týmu nestačil.

Ve třetí dvacetiminutovce už padl jediný gól, a to z hole Roope Hintze, jehož ostrá střela zápěstím z kruhu se zastavila až v síti Francouzovy brány.

Při hře Lavin v šesti ještě útočil na hattrick Radulov, ale Cale Makar jeho střelu ze středního pásma šikovně tečoval nad bránu. První klání semifinále Západní konference tak skončilo výhrou Dallasu 5:3, Hvězdy se zároveň ujímají vedení 1:0 v sérii.

2. kolo play off NHL:
Západní konference (Edmonton) - 1. zápas:
Colorado - Dallas 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Branky: 6. a 39. MacKinnon, 25. Landeskog - 17. a 30. Radulov (na první Faksa), 4. Seguin, 10. Comeau, 49. Hintz. Střely na branku: 31:30. Pavel Francouz odchytal za Colorado 33 a půl minuty, inkasoval dvě branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Radulov (Dallas), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Jamie Benn (Dallas).