VIDEO: NHL přišla o dalšího bitkaře, náhle zemřel útočník Belak

1. září 2011 10:44 - TORONTO

Hokejová NHL tragicky ztratila během čtyř měsíců už třetího bitkaře. Ve středu byl v hotelu v Torontu nalezen mrtvý Wade Belak, tvrdý muž, jenž po uplynulé sezóně ukončil kariéru. Příčina náhlého úmrtí Belaka, jenž strávil v elitní soutěži 14 pěstními souboji nabitých ročníků, není známa. Kanadská média s odvoláním na své zdroje hovoří o sebevraždě.

 

Jeff McIntosh, ČTK/AP

Před pětatřicetiletým rodákem z kanadského Saskatoonu zemřel v srpnu útočník Winnipegu Rick Rypien, jenž bojoval s depresemi. Okolnosti smrti sedmadvacetiletého útočníka nejsou dosud objasněny, za jeho nešťastným koncem mohou být deprese. „Lidé si vůbec nedokážou přestavit, co prožíval. On nedal na sobě znát své problémy, mnozí o nich vůbec netušili,“ pověděl k smutné události kamarád a hokejista Mike Keane.

V květnu byl nalezen po předávkování alkoholem a léky další bitkař Derek Boogaard z New Yorku Rangers. "Někteří v něm viděli jen velkého obra. Další ale mohli vidět laskavého člověka, kterému nedělalo potíže pozvat ke stolu v restauraci úplně neznámé lidi. Byl to obr s obřím srdcem a zůstává po něm obří prázdno," prohlásil na pohřbu dlouholetý kamarád Jeremy Clark.

Útočníka Rypiena zabily deprese.
"Rodina Národní hokejové ligy truchlí nad ztrátou Wadea Belaka, jenž bojoval každou minutu své kariéry v NHL," uvedl v prohlášení komisionář zámořské soutěže Gary Bettman. "Naše srdce je blízko, přátelé a bývalí spoluhráči cítí hroznou prázdnotu."

Bitkaře Boogarda zabila kombinace prášků a alkoholu.

Belaka si v roce 1994 vybral Québec jako dvanáctého v celkovém pořadí draftu, útočník se však proslavil víc svými rychlými pěstmi než střeleckými schopnostmi. V 549 zápasech v dresech Colorada, Calgary, Toronta, Floridy a naposledy Nashvillu skóroval jen osmkrát, zato si připsal 1263 trestných minut. "Wade Belak byl jeden z nejvtipnějších chlápků co jsem kdy potkal, nemohu tomu věřit,“ vyjádřil se Blake Geoffrion, bývalý spoluhráč.

Podobně jako jiní bitkaři byl sice Belak postrachem na ledě, ovšem v civilu mimořádně oblíbeným člověkem se smyslem pro humor. Po březnovém konci kariéry se chystal na roli spolukomentátora zápasů Nashvillu v rozhlase a začal natáčet populární televizní pořad Battle of the Blades, v němž bývalí hokejisté NHL společně s krasobruslaři soutěží podobně jako v taneční sérii Stardance.

Třemi úmrtími během čtyř měsíců se nyní začne důkladně zabývat vedení soutěže. Bettman už po Rypienově smrti prohlásil, že očekává revizi zdravotního programu NHL, jenž se věnuje závislostem a nevhodnému chování.

škv,lik, ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..