Milan Michálek přispěl dvěma body k výhře Ottawy

NEW YORK

Český hokejový útočník Milan Michálek přispěl gólem a asistencí k výhře Ottawy v sobotním přípravném zápase na ledě Montrealu 3:2. Mezi střelce se zapsali v programu celkem deseti duelů další dva Češi. Obránce Pavel Kubina se podílel na vítězství Tampy Bay na ledě Floridy 5:3 a útočník Martin Erat skóroval při výhře Nashvillu nad Winnipegem 4:3.

Milan Michálek z Ottawy (v bílém) si vyskakuje na Tomáše Plekance z Montrealu.

Ottawa prohrávala po trefách Mika Cammalleriho 0:2 a obrat obrat v utkání načal 25 vteřin před koncem druhé třetiny Michálek, který ve 49. minutě asistoval i při vyrovnávací brance Chrise Neila. Ten zápas i rozhodl gólem 28 sekund před koncem.

Kubina po 89 vteřinách v přesilovce otevřel skóre, ale Florida stav otočila. V osmé minutě vyrovnal David Booth, ve druhé třetině se trefil po přihrávce Tomáše Fleischmanna Kris Versteeg a vzápětí také Tomáš Kopecký. Tampa ale ještě ve druhé třetině snížila díky Brettu Connollymu a v posledním dějství o výhře Lightning rozhodli Tom Pyatt, Mattias Ritola a Teddy Purcell.

Nashville prohrával s Winnipegem 1:3 a na obratu utkání měl podíl i Erat, který v 33. minutě v přesilové hře vyrovnal na 3:3. Za 50 vteřin rozhodl v další početní výhodě Patric Hörnqvist.

Přípravné hokejové zápasy před NHL:
Pittsburgh - Minnesota 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 31. J. Morrow, 32. Dupuis, 34. Strait, 46. Malkin - 48. Nystrom.
Florida - Tampa Bay 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: 8. Booth, 25. Versteeg (Fleischmann), 26. Kopecký - 2. Kubina, 31. B. Connolly, 50. Pyatt, 55. Ritola, 55. Purcell.
New York Islanders - New Jersey 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky: 35. a 44. Moulson, 11. Okposo, 16. Streit, 24. Nielsen, 33. Staios - 17. Palmieri, 38. Tedenby (Eliáš).
Buffalo - Toronto 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 14. a 53. Grabovskij - 7. Stafford, 33. Ehrhoff, 44. Adam.
Montreal - Ottawa 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 25. a 28. Cammalleri - 49. a 60. Neil (na první M. Michálek), 40. M. Michálek.
Nashville - Winnipeg 4:3 (0:2, 4:1, 0:0)
Branky: 25. Tootoo, 30. S. Kosticyn, 33. Erat, 34. Hörnqvist - 6. Machacek, 11. Postma, 27. Meech
Edmonton - Calgary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 40. R. Jones, 59. Hall - 29. Bourque.
Dallas - St. Louis 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 11. Ryder, 31. Fraser, 43. Sawada - 32. McDonald, 60. Steen.
Vancouver - Anaheim 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Branky: 53. Connauton - 16. S. Koivu, 31. Fowler, 39. Perry, 39. Gordon.
San Jose - Phoenix 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 56. Ferriero.