NHL: Český prapor držel jenom gólman Salák

NEW YORK

Ani výborný výkon brankáře Alexandera Saláka nestačil k vítězství Chicaga na ledě Detroitu v utkání před zahájením NHL. Blackhakws prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. Čtyřiadvacetiletý gólman, který přišel v létě do zámoří ze švédského Färjestadu, odchytal celý zápas a z českých hráčů byl v nedělní přípravě nejvíce vidět.

Alexander Salák kryje jednu ze střel Henrika Zetterberga.

V úvodní části Saláka překonali Valtteri Filppula, který v osmé minutě skóroval v přesilovce, a 47 sekund před pauzou také Henrik Zetterberg. Ve 28. minutě snížil Brandon Pirri, za 73 sekund ale získal pro Red Wings znovu dvoubrankový náskok znovu v početní výhodě Nicklas Lidström.

Ještě v druhé části snížil Jimmi Hayes a ve třetí části se Blackhawks dočkali vyrovnání po druhé trefě Pirriho, přestože je Red Wings přestříleli v poměru 14:5. V nájezdech sice Salák nejdříve kryl pokus Johana Franzéna a Pirri dostal Chicago do vedení, ale pak skórovali za Detroit Todd Bertuzzi a Zetterberg, zatímco Michael Frolík a Brandon Saad neuspěli.

V celkovém počtu osmi nedělních duelů se nikdo z českých hokejistů bodově neprosadil.

Přípravné hokejové zápasy před NHL:
Detroit - Chicago 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. a rozhodující sam. nájezd Zetterberg, 8. Filppula, 29. Lidström - 28. a 50. Pirri, 37. Hayes.
Carolina - Winnipeg 4:0 (2:0, 2:0, 0:0), hráno v Charlotte
Branky: 7. Dalpe, 8. Harrison, 34. Samson, 39. Nash.
Columbus - Buffalo 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 11. Carter, 19. Clitsome, 28. Johansen, 31. Byers - 51. Myers.
Montreal - Boston 3:7 (1:2, 0:3, 2:2), hráno v Halifaxu
Branky: 7. Gomez, 42. Willsie, 50. Palushaj - 8. Corvo, 9. Campbell, 29. Marchand, 31. Paille, 40. Chára, 46. Seguin, 53. Caron.
Colorado - Dallas 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 23. a 39. O´Reilly, 12. Stoa.
Calgary - Edmonton 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky: 25. Horcoff, 34. Omark, 39. Eberle.
Vancouver - San Jose 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 6. Sulzer, 32. Hodgson, 58. Baumgartner - 12. a 34. Wingels, 6. Winchester, 51. Desjardins.
Los Angeles - Anaheim 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 46. Loktionov - 23. Palmieri, 40. Gordon, 40. Maroon.