New Jersey - NY Rangers 3:6Chytil se blýskl gólem a asistencí a byl hvězdou utkání. Skórovali i další Češi

Český útočník Filip Chytil pomohl hokejistům New York Rangers gólem a přihrávkou k výhře 6:3 na ledě New Jersey a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Premiérovou trefou v sezoně přispěl k druhé výhře Rangers na ledě Devils ve třech dnech a třetímu vítězství v NHL za sebou i obránce Libor Hájek. Jakub Voráček ve druhém pensylvánském derby mezi Pittsburghem a Philadelphií zaznamenal jednu asistenci. Radek Faksa přispěl gólem k výhře Dallasu nas Columbusem.

Útočník NY Rangers Filip Chytil se raduje ze svého gólu proti New Jersey.

V týmu domácích se do statistik zapsal Pavel Zacha, který v první třetině přihrál P.K. Subbanovi, jenž snížil na 1:2. Domácí vzápětí vyrovnali, po Chytilově asistenci ale ještě do přestávky poslal hosty znovu do vedení Kevin Rooney.

Krátce po pauze zvýraznil náskok Hájek a ve třetí třetině přidal pátý gól hostů Chytil. Na snížení Devils pak odpověděl střelou do prázdné brány v závěru Ryan Strome a New Jersey prohrálo popáté v řadě.

V dresu Philadelphie si dvanáctou asistenci v sezoně připsal Jakub Voráček, po jehož přihrávce Shayne Gostisbehere poslal hosty na ledě Pittsburghu do vedení 3:2. Domácí pak ale dvěma góly skóre otočili na konečných 4:3. Za zmínku určitě stojí první gól Tučňáků, který vstřelil Malkin po krásném objetí branky.

Čtvrtou výhru v řadě a druhou nad soupeřem z Buffala si připsali Ostrované. Zvítězili 5:2, tedy stejným poměrem jako den předtím. Tentokrát o svém vítězství rozhodli zejména ve druhém dějství, které vyhráli 4:0. Buffalo se tedy dále trápí a krčí se na posledním místě Východní divize.

Florida zvládla i druhé utkání s Nashvillem ve dvou dnech. Po dvou třetinách vedla už 4:1 a náskok si vzít nenechala, naopak. Ve třetí třetině se sice hned po 19 sekundách hry trefil Arvidsson, ale Panteři měli zápas pod kontrolou a do jeho konce přidali ještě další dvě branky. Český obránce Radko Gudas se do statistik zapsal druhou asistencí u branky Huberdeaua a dvěma trestnými minutami za rvačku s Nickem Cousinsem. Mužem zápasu se stal Noel Acciari, který se blýskl hattrickem.

Arizona Minnesotě oplatila den starou porážku a tentokrát domácí zápas ovládla poměrem 5:2. Po první třetině sice prohrávala 0:2, ve druhé dokázala vyrovnat a v té třetí se v přesilovce nejprve trefil Garland a dvěma góly vítězství pojistil Pitlick. Druhá jeho branka padla při risku Minnesoty bez gólmana.

Vysokou výhru 7:1 zaznamenali hráči Montrealu, kteří si bezproblému poradili s Winnipegem. Po úvodní třetině přitom nic nenasvědčovalo takové kanonádě. Dvěma góly k vítězství přispěl Gallagher. Tři asistence si připsal Slovák Tomáš Tatar.

Colorado, v jehož brance stále chybí Pavel Francouz, dokázalo v zápase s Anaheimem otočit z 0:2 na 4:2, ale utkání do vítězného konce se mu dotáhnout nepodařilo. Anaheim tři minuty před koncem srovnal a zápas šel do prodloužení, ve kterém fauloval Mikko Rantanen, který si předtím v zápase připsal dvě branky, a hosté nabídnutou výhodu využili a zvítězili 5:4.

Golman Anaheimu Ryan Miller v historických statistikách na 14. místě vyrovnal Dominika Haška. "Cením si toho, že jsem dorovnal takovou legendu, jako je Hašek. Chtěl bych sbírat trofeje jako on, důležitější jsou ale týmové úspěchy," řekl Miller.

Finalisté posledního Stanley Cupu z Dallasu zvládli úvod utkání s Columbusem skvěle. Ve čtvrté minutě vedli už 2:0. Další branky padly až po polovině utkání, ale Dallas si výhru pohlídal. Skóre uzavřel 41 sekund před koncem Radek Faksa, který dojel vyhozený kotouč a střelou zápěstím prostřelil v NHL debutujícího Vehviläinena. Pro sedmadvacetiletého českého reprezentanta šlo o teprve druhou branku v sezoně.

Nejproduktivnější hráč soutěže Connor McDavid třemi body za gól a dvě asistence rozhodl "bitvu o Albertu". Edmonton porazil Calgary 3:2. "Skvělá výhra. Museli jsme dvakrát dotahovat, ale odvedli jsem výbornou týmovou práci a zápas dokázali strhnout na svou stranu," radoval se McDavid, který duel v 57. minutě rozhodl. Čtyřiadvacetiletý útočník bodoval po třech zápasech.

V brance Flames poprvé od 20. února nastoupil Jacob Markström. Švédský brankář se vrátil po zranění a odsunul Davida Ritticha zpět na střídačku. "Myslím, že dnes byl rozdíl v brance. Smith předvedl několik povedených zásahů, zatímco já jsem tým nepodržel. S dnešním výkonem nejsem spokojený," řekl Markström.

Výsledky NHL:
Vancouver - Toronto 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 5. Boeser, 49. Horvat, 50. J. T. Miller, 57. Höglander - 16. Tavares, 24. Vesey. Střely na branku: 31:39. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Horvat, 3. J. T. Miller (všichni Vancouver).
Arizona - Minnesota 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Branky: 47. a 60. Pitlick, 22. Crouse, 34. Chychrun, 44. Garland - 15. Dumba, 16. Greenway. Střely na branku: 31:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Pitlick, 3. Chychrun (všichni Arizona).
Colorado - Anaheim 4:5 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 38. a 47. Rantanen, 33. O'Connor, 47. Saad - 25. a 54. Terry, 6. Rakell, 58. Shattenkirk, 62. Getzlaf. Střely na branku: 33:27. Bez diváků.
Dallas - Columbus 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 3. Dickinson, 4. Pavelski, 34. Heiskanen, 50. Hintz, 60. Faksa. Střely na branku: 26:21. Diváci: 4203 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. Heiskanen, 3. Hintz (všichni Dallas).
Los Angeles - St. Louis 4:3 v prodl., (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. a 39. Kopitar, 40. Luff, 62. A. Kempe - 1. Perron, 5. N. Walker, 12. R. O'Reilly. Střely na branku: 34:25. 1. Kopitar, 2. A. Kempe (oba Los Angeles), 3. B. Schenn (St. Louis).
Montreal - Winnipeg 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
Branky: 32.a 35. Gallagher, 16. J. Anderson, 28. Toffoli, 37. Armia, 45. Byron, 49. Petry - 52. Perreault. Střely na branku: 28:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Toffoli, 3. Tatar (všichni Montreal).
Edmonton - Calgary 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 38. Puljujärvi, 47. Yamamoto, 57. McDavid - 15. J. Gaudreau, 42. Hanifin. Střely na branku: 33:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Lindholm (Calgary), 3. Yamamoto (Edmonton).
San Jose - Vegas 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 26. a 37. Tuch 16. Mark Stone, 52. R. Smith. Střely na branku: 24:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury, 2. Tuch, 3. Pietrangelo (všichni Vegas).
New York Islanders - Buffalo 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky: 24. Barzal, 26. Nelson, 29. Clutterbuck, 36. Mayfield, 43. Lee - 1. Bryson, 41. Reinhart. Střely na branku: 29:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Mayfield, 2. Barzal, 3. Lee (všichni New York Islanders).
New Jersey - New York Rangers 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)
Branky: 15. Subban (Zacha), 16. Malcev, 58. Bastian - 8. a 59. Strome, 3. Fox, 18. Rooney (Chytil), 22. Hájek, 49. Chytil. Střely na branku: 27:28. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Chytil, 2. Fox, 3. Rooney (všichni New York Rangers).
Pittsburgh - Philadelphia 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 8. Malkin, 19. Rust, 39. Aston-Reese, 51. McCann - 7. Konecny, 22. Hayes, 33. Gostisbehere (Voráček). Střely na branku: 27:22. Diváci: 2800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Tanev, 3. Laughton (všichni Pittsburgh).
Nashville - Florida 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Branky: 6. Tolvanen, 41. Arvidsson - 32., 39. a 57. Acciari, 20. Ekblad, 22. Huberdeau (Gudas), 55. Vatrano. Střely na branku: 30:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Acciari, 2. Ekblad (oba Florida), 3. F. Forsberg (Nashville).