Lundqvist se kvůli problémům se srdcem v sezoně NHL nepředstaví

11. dubna 2021 23:28 - Washington

Brankář Henrik Lundqvist v neděli potvrdil, že se v této sezoně NHL na ledě v dresu Washingtonu neobjeví. Devětatřicetiletý Švéd se v lednu podrobil operaci srdce a v únoru se vrátil k tréninku, nicméně vzhledem k zánětu srdce, který odhalila minulý týden kontrola, potřebuje ještě několik měsíců klidu na zotavení.

 

Twitter @hlundqvist35

"Trénink probíhal opravdu dobře a cítil jsem se v pohodě - ale mé srdce ještě není úplně připraveno. I když to ještě není takové, jaké jsem doufal, vím, že je to součást cesty k tomu, abych byl stoprocentně v pořádku," uvedl Lundqvist na Twitteru.

Mistr světa a olympijský vítěz byl 15 let tváří New York Rangers. Loni v říjnu podepsal kontrakt s Washingtonem a doufal, že by se v dresu Capitals mohl dočkat vysněného Stanley Cupu. Klub chtěl naopak spoléhat na jeho zkušenosti, nicméně i bez něj vede tabulku Východní divize. V brance má česko-ruskou dvojici Vítek Vaněček, Ilja Samsonov, z nichž ani jeden ještě nechytal v play off NHL.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..