Nashville - Carolina 3:4 PPStav série 2:4Drama v play off NHL! Nečas asistoval a Carolina slaví postup, Montreal přežil velký zkrat

New York/Praha

Český útočník Martin Nečas pomohl jednou asistencí k postupu Caroliny do 2. kola play off NHL. Tým Hurricanes sice prohrával v Nashvillu 1:3, ale stihl vyrovnat a v prodloužení rozhodnout o vítězství i postupu. Toronto prohrálo v pátém utkání 1. kola play off NHL s Montrealem 3:4 v prodloužení a nevyužilo tak první možnost k postupu. Během zápasu sice smazalo tříbrankové manko, ale nakonec po necelé minutě prodloužení inkasovalo rozhodující gól.

Radost z postupu v podání hokejistů Caroliny Hurricanes na ledě Nashvillu Predators.

Toronto je blízko postupu do 2. kola play off NHL, ale v pátém utkání série s kanadským rivalem rozhodující krok neudělalo. Montreal měl skvělý vstup do zápasu, když dvakrát v první třetině udeřil finský střelec Joel Armia. Náskok Canadiens na začátku druhé části hry navíc navýšil další reprezentant Suomi Kotkaniemi a pro hosty vše vypadalo báječně.

Pak začala ale velká stíhací jízda Toronta, třígólovou smršť zakončil v 52. minutě Muzzin, jenž poslal duel do prodloužení. Nakonec ale pro rozjeté hráče Maple Leafs neměl zápas dobrý konec. Po chybě v rozehrávce už po 59 sekundách totiž vstřelil vítězný gól Canadiens mladý útočník Suzuki, když jel se spoluhráčem sám na gólmana a nezaváhal.

Carolina slaví postup

Po přihrávce Nečase, který si v sérii Caroliny proti Nashvillu připsal pět bodů (2+3), vyrovnal v páté minutě na 1:1 po individuální akci Brock Nelson. Hurikánům utekl i začátek druhé třetiny a ve 27. minutě už prohrávali 1:3.

Zápas ale otočili s přispěním dvou tečí Sebastiana Aha, který ve druhé třetině snížil a po 66 sekundách prodloužení utkání i rozhodl. Hurricanes se v dalším kole utkají s obhájci Stanleyova poháru Tampou Bay.

1. kolo play off NHL:
Severní divize - 5. zápas:
Toronto - Montreal 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 47. a 52. Muzzin, 27. Hyman - 6. a 9. Armia, 25. Kotkaniemi, 61. Suzuki. Střely na branku: 35:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Suzuki (Montreal), 2. Muzzin (Toronto), 3. Armia (Montreal). Stav série: 3:2.
Centrální divize - 6. zápas:
Nashville - Carolina 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. Cousins, 22. Mikael Granlund, 28. Johansen - 34. a 62. Aho, 5. B. McGinn (Nečas), 54. D. Hamilton. Střely na branku: 27:31. Diváci: 14.107 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Slavin (Carolina), 2. Saros, 3. Johansen (oba Nashville). Konečný stav série: 2:4.