Vegas - Colorado 6:3Stav série 4:2Obrat dokonán! Stanley Cup už zná i posledního semifinalistu

Hokejisté Vegas Golden Knights se stali posledními semifinalisty Stanley Cupu. V šestém zápase druhého kola play off NHL porazili ve čtvrtek vítěze základní části Colorado Avalanche 6:3 a dokonali tak obrat v sérii, v níž už prohrávali 0:2, na 4:2. Rytíři se utkají o finále s Montrealem. Druhou semifinálovou dvojici tvoří obhájce trofeje Tampa Bay a New York Islanders.

Hokejisté Vegas Max Pacioretty (67), Alec Martinez (23) a Mark Stone (61) se radují z gólu proti Coloradu v šestém zápase série.

Vegas, v jejichž sestavě chyběl zraněný Tomáš Nosek, si zahrají semifinále play off potřetí ve čtyřleté klubové historii.

Do zápasu ale mělo lepší vstup Colorado, protože už po 23 sekundách hry při úniku dva na jednoho otevřel skóre po přihrávce od Nathana MacKinnona Devon Toews.

Po dalších 52 sekundách však srovnal Nick Holden, jehož lehká střela od modré čáry propadla za záda brankáře Philippa Grubauera, jenž v zápase inkasoval 5 gólů z 22 střel.

Zklamaní hráči Colorada po čtvrtém inkasovaném gólu na ledě Vegas.

Ještě v první třetině otočil skóre střelou z první Švéd William Karlsson. Začátek druhého dějství ale opět vyšel lépe hostům, když Mikko Rantanen v přesilovce srovnal. V závěru třetí třetiny se pak strhla přestřelka. Keegan Kolesar strhl vedení na stranu Vegas po dorážce střely Alexe Pietrangela. Za necelou minutu a půl však srovnal Andre Burakovsky.

Rozhodující trefa přišla 18 sekund před druhou sirénou. Coloradu se nepodařilo vyhodit puk z obranného pásma, Alex Tuch z otočky vypálil a po odrazu od zadního mantinelu skóroval Pietrangelo.

Postup! Fanoušci Vegas se radují z vítězstvé v sérii nad Coloradem.

Ve třetí třetině zvýšil náskok domácích po teči před brankovištěm William Carrier a při risku Lavin bez gólmana pečetil výhru domácích Max Pacioretty.

Utkání 2. kola play off NHL - Západní divize:
Vegas - Colorado 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Branky: 2. Holden, 16. W. Karlsson, 35. Kolesar, 40. Pietrangelo, 52. Carrier, 57. Pacioretty - 1. D. Toews, 24. Rantanen, 37. Burakovsky. Střely na branku: 23:33. Diváci: 18.149. Hvězdy zápasu. 1. Pietrangelo, 2. Kolesar, 3. Carrier (všichni Vegas). Konečný stav série: 4:2.