Živě

Dallas si pojistil finského obránce Heiskanena osmiletou smlouvou

17. července 2021 19:46 - Frsico

Finský obránce Miro Heiskanen podepsal v NHL osmiletou smlouvu s Dallasem na 67,7 milionu dolarů. Jednadvacetiletý hokejista, kterého si Stars vybrali v roce 2017 jako trojku draftu, si tak vydělá v průměru 8,45 milionu dolarů za sezonu.

 

Profimedia.cz

Heiskanen má za sebou tři vydařené sezony v NHL. Hned v té první si vysloužil nominaci do Utkání hvězd a nasbíral v ní 12 gólů a 21 asistencí v 82 zápasech. V dalším ročníku přidal dva kanadské body (8+27), i když odehrál o 14 utkání méně. V uplynulé zkrácené sezoně zaznamenal v 55 zápasech osm branek a 19 přihrávek.

"Od jeho příchodu bylo jasné, že Miro bude patřit k mladým nastupujícím hvězdám, které teď NHL hrají. Máme za to, že ještě zdaleka neukázal vše, čeho je schopen, a v příštích letech se o něm bude mluvit v souvislosti s Norrisovou trofejí," uvedl generální manažer Dallasu Jim Nill s odkazem na cenu pro nejlepšího obránce NHL.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..