Rána pro český talent! Jel zabojovat o NHL, vážně si ale poranil koleno a čeká ho dlouhá pauza

17. září 2021 10:24 - Buffalo/Praha

V dubnu podepsal dvouletou dvoucestnou smlouvu s Buffalem a byl natěšený, že po čtyřech sezonách ve Spartě zabojuje o místo v NHL. Jenže krátce před startem přípravného kempu přišel pro hokejového útočníka Lukáše Rouska šok. Dvaadvacetiletý rodák z Ostrova nad Ohří si přetrhl přední zkřížený vaz v pravém kolenu, v úterý podstoupil v Buffalu operaci a mimo hru by měl být minimálně pět měsíců.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Těším se hodně, protože NHL je snem každého kluka. Nikdo nekouká, jestli ho chce Buffalo nebo někdo jiný. Já jsem rád, že si mě na draftu vybrali a pokusím se odvést maximální práci," řekl Rousek pro web Sparty před pěti měsíci po podpisu kontraktu se Sabres, kteří jej draftovali předloni v šestém kole.

Sen o NHL však musí na nějaký čas odložit, v Buffalu před startem nováčkovského kempu si vážně poranil koleno. „Je to záležitost na pět až šest měsíců. Máme propočítané, že na přelomu roku by mohl být zpátky na ledě a za šest měsíců v zápase," řekl Sport.cz Rouskův agent Martin Podlešák.

„Včera, dva dny po operaci, začal s první rehabilitací. Následujících osm týdnů bude rehabilitovat v Buffalu s jejich doktory. Až odhodí berle, na nějaký čas bude moct přiletět do Čech," dodal Podlešák o dvanáctinásobném reprezentantovi, jenž v minulé sezoně odehrál za Spartu 49 utkání základní části, dal 14 branek a přidal 24 asistencí. V play off měl 11 zápasů a sedm bodů.

Skvěle! Útočník Sparty podepsal smlouvu s Buffalem

Operace pravého kolena byla nevyhnutelná. „Nebylo moc na výběr. Buffalo jasně řeklo, že do budoucna by to mohlo mít vliv na Lukášovo zdraví a výkonnost. Všichni doktoři, s nimiž jsme zdravotní stav konzultovali, jasně doporučili operaci. Lukáš je plný odhodlání to podstoupit a pak zase zabojovat o NHL," uzavřel Podlešák.

Jan Škvor, Sport.cz

Časová osa: NHL 2021/22

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..