Plekanec píše kamarádovi: Nemůžu se dočkat, až ho uvidím zase šťastného a zdravého

8. října 2021 10:50 - Praha

Dvanáct sezon spolu nastupovali v NHL za slavný Montreal, a kromě spoluhráčů se z nich stali i dobří kamarádi. Kanadský brankář Carey Price a Tomáš Plekanec jimi zůstali i poté, co český centr před třemi lety nejslavnější hokejovou ligu světa opustil a zamířil do mateřského Kladna. Plekanec nyní vyjádřil majiteli zlaté olympijské medaile z her v Soči 2014 podporu do nejbližších těžkých dnů, které Price čekají.

 

Profimedia.cz

Vedení Montrealu ve čtvrtek oznámilo, že se na startu nové sezony NHL bude muset minimálně měsíc obejít bez své brankářské jedničky, která zahájila spolupráci s asistenčním programem NHL a hráčské asociace NHLPA.

Důvody zažádání o pomoc oficiálně nejsou známé, podle vyjádření Priceovy manželky Angely na sociálních sítích se její manžel rozhodl řešit blíže nespecifikované psychické problémy.

Znepokojující zpráva z NHL. Hvězda žádá o pomoc, řeší závažné problémy

Rodákovi z Vancouveru, který se v létě podrobil operaci menisku, zaslal slova podpory i Tomáš Plekanec, toho času útočník extraligového Kladna.

„Znám Careyho Price dlouho a byl jsem hrdý, že jsem ho mohl nazývat svým spoluhráčem. K jeho rozhodnutí mám ten největší respekt. Není pochyb, že se Carey vrátí ještě silnější. Přeju mu všechno nejlepší a nemůžu se dočkat, až ho uvidím zpátky šťastného a zdravého!" uvedl Plekanec na svém Twitteru.

Vedení zámořské ligy spolu s hráčskou asociací spustily program na pomoc hráčům před pětadvaceti lety. Hokejisté se mohou anonymně obracet na krizovou linku, programy zahrnují pomoc ohledně duševního zdraví, zvládání závislostí na návykových látkách i v dalších situacích.

Brankář Carey Price bude Montrealu nějaký čas chybět.

John Locher, ČTK/AP

„Price bude mimo po dobu nejméně 30 dní, ale možná i déle. Neexistuje žádný stanovený rozvrh. Dozvěděl jsem se o tom ve středu a zaskočilo mě to. Doufejme, že před Careym a jeho rodinou jsou lepší dny," prohlásil generální manažer Canadiens Marc Bergevin s tím, že držitel Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana sezony 2014/15 bude po celou dobu léčení mimo mužstvo.

Jan Škvor, Sport.cz

Časová osa: NHL 2021/22

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..