Seattle - Chicago 2:4Chicago vyhrálo počtvrté v řadě

New York

Už je to slušná série. Hokejisté Chicaga s Dominikem Kubalíkem v sestavě zdolali Seattle 4:2 a vyhráli počtvrté za sebou. Nováčkovský tým na vítězství čeká již pět zápasů a v tabulce Západní konference NHL je předposlední. Pět utkání bez výhry je také Vancouver, který v domácím duelu nestačil na Colorado. Hokejisté Avalanche bez zraněných Čechů Pavla Francouze a Martina Kauta porazili Canucks 4:2 a vyhráli třetí utkání za sebou.

Zleva Brandon Tanev, Philipp Grubauer ze Seattlu a Dominik Kubalík z Chicaga.

Chicago po nevydařeném vstupu do soutěže stoupá tabulkou. Základ k výhře v Seattlu položili Blackhawks v prvních dvou třetinách, po kterých vedli 2:0. Ve 46. minutě přidal třetí branku Patrick Kane a utkání se zdálo být rozhodnuté, domácí se ale v závěru třetí části dostali zpět do hry. Branky Jarreda McCanna a Yanniho Gourgeho ale na obrat nestačily. Definitivní podobu výsledku dal trefou do prázdné branky Jake McCabe.

Kubalík odehrál za Chicago přes 19 minut, ve kterých stihl dvakrát ohrozit brankáře Philippa Grubauera.

Hokejisté Seattlu byl v zápase aktivnější, Chicago přestříleli 33:19, ale dlouhou dobu nedokázali vyzrát na skvěle chytajícího Marka-Andrého Fleuryho. Když už ho překonali, zachránila kanadského gólmana branková konstrukce, Seattle proto čekal na první gól až do 55. minuty. Ani výrazná střelecká převaha Krakenu nepřinesla bodový zisk a nováček je s pouhými čtyřmi výhrami z šestnácti zápasů druhým nejhorším celkem Západní konference.

Avalanche o výhře ve Vancouveru rozhodli ve třetí třetině, v níž otočili stav z 1:2. Třemi body za gól a dvě asistence se pod úspěch podepsali centři prvních dvou formací Mikko Rantanen a Nazem Kadri.

Colorado potvrdilo zlepšení přesilových her. Proti Canucks využili hráči z Denveru tři nabídnuté početní výhody a z posledních tří utkání se v nich prosadili šestkrát. "Po prvních zápasech, kdy jsme v přesilovkách strádali, jsme tvrdě dřeli na zlepšení. Kluci pracovali nejen na ledě, ale i u videa, a naše početní výhody se díky tomu začínají zlepšovat," řekl trenér Colorada Jared Bednar.

Tři inkasované branky v oslabení ještě zhoršili nepříznivé statistiky Vancouveru. Canucks jsou s pouhou šedesátiprocentní úspěšností při bránění přesilovek nejhorším týmem v celé NHL. "Když se kámen valí z kopce, je občas těžké ho zastavit. Udělali jsme nějaké změny, ale dnes jsme v oslabení měli i smůlu. Nic to však nemění na tom, že se musíme zlepšit," komentoval špatnou hru v oslabení trenér Travis Green.

Také ve třetím středečním utkání uspěl hostující celek. Washington na ledě Los Angeles zvítězil 2:0 a vyhrál pátý z posledních šesti zápasů. Výhru Capitals zařídil jediný střelec zápasu Garnet Hathaway. Vítěznou branku dal americký útočník v 57. minutě, poté co u levé tyčky využil přesnou přihrávku Johna Carlsona a poslal puk do poloodkryté branky. Druhou trefu přidal v závěru, kdy ze středního pásma trefil opuštěnou branku.

Osmizápasovou bodovou sérii Kings utnul druhou nulou v sezoně Ilja Samsonov, který v brance Capitals dostal přednost před Vítkem Vaněčkem. Ruský gólman kryl 34 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Výsledky NHL:
Vancouver - Colorado 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 29. Garland, 42. Poolman - 8. Rantanen, 43. Kadri, 44. Makar, 60. Landeskog. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18 361. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Colorado), 2. Garland (Vancouver), 3. Makar (Colorado).
Seattle - Chicago 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 55. McCann, 59. Gourde - 16. S. Jones, 23. DeBrincat, 46. P. Kane, 60. McCabe. Střely na branku: 33:19. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury (Chicago), 2. McCann (Seattle), 3. P. Kane (Chicago).
Los Angeles - Washington 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 57. a 59. Hathaway. Střely na branku: 34:38. Diváci: 14 694. Hvězdy zápasu: 1. Samsonov (Washington), 2. Quick (Los Angeles), 3. Hathaway (Washington).
1.Winnipeg1593351:4021
2.Minnesota15100549:4720