Mrázek je v Detroitu smířený s rolí dvojky. Ale musím být připraven naskočit, říká

Toronto

Poslední přípravné utkání před zahájením letošní sezóny se hrálo v sobotu v Air Canada Centre v Torontu, kam zavítal Detroit i s českým brankářem Petrem Mrázkem. Ten odchytal první dvě třetiny, ve kterých dvakrát inkasoval. I přes konečnou prohru 1:3 však našel Mrázek na zápase pozitiva.

Brankář Detroitu Petr Mrázek během zápasu v Torontu.

Obě branky, které jste inkasoval, šly do pravého dolního rohu vaší branky. Je to pro brankáře citlivé místo?

Nevím, jestli první branka nepadla po hře vysokou holí, ale v přípravných zápasech není video, tak těžko říci, jestli by to rozhodčí během soutěže neposuzovali jinak. Druhý gól byl při přesilovce po vhazování, přišla nahrávka na modrou a to se také stane, že tam je skulinka.

Do 35. minuty jste držel čisté konto, předvedl několik vynikajících zásahů... Jste i přes konečnou prohru spokojen?

Jedná se o přípravu a s tou mohu být spokojen. Teď se těším na pár dnů volna a pak na sezónu.

Jaká je šance, že byste se stal jedničkou v Detroitu?

V tento okamžik jsou karty rozdány. Jedničkou je Jimmy Howard, ale může se stát ledacos a pak musím být připraven naskočit do hry.

Vloni jste debutoval v NHL, jak vám pomohlo MS juniorů?

Byl to zlom v mé kariéře. Zahráli jsme tehdy výborně a skvělé umístění tomu pomohlo.

Jak jste osobně spokojen v Detroitu?

Většina spoluhráčů bydlí 15-20 minut od středu města. Já sám bydlím na hotelu. Prý se v poslední době hodně zlepšil.

Je rozdíl mezi přípravným utkáním jako dnes a pak zápasem naostro?

PM: Myslím si, že v tom není moc velký rozdíl, na každé utkání se musí brankář soustředit.