San Jose - NY Rangers 9:2Nezastavitelný Hertl zničil čtyřmi góly Rangers! Znovu skórovali i Jágr s Eliášem

San Jose

Fantastický večer má za sebou český hokejista Tomáš Hertl. Talentovaný útočník si ve svém čtvrtém zápase v zámořské NHL vysloužil ovace všech příznivců San Jose poté, co čtyřmi góly přispěl ke kanonádě Žraloků v duelu s New Yorkem Rangers. Domácí tým nakonec vyhrál výrazným rozdílem 9:2. Ďáblové z New Jersey Jaromír Jágr a Patrik Eliáš skórovali ve druhém utkání v řadě, ovšem New Jersey prohrálo v prodloužení, tentokrát na ledě Vancouveru 2:3.

Tomáš Hertl jásá, Rangers položil čtyřmi góly.

Devatenáctiletý Hertl, který ještě v minulé sezóně oblékal dres pražské Slavie, poprvé skóroval po půlhodině hry, v druhé třetině ještě přidal svůj druhý gól v utkání a parádní výkon završil ve třetí části zápasu, když nejprve z přesilové hry vsítil hattrick a pak parádním blafákem překonal náhradního brankáře Rangers Birona.

Obrovský talent českého hokeje Hertl prožívá snový úvod zámořské soutěže. Ve třetím zápase San Jose nastoupil v prvním útoku a s celkovou bilancí šesti gólů a jedné asistence je nejproduktivnějším hokejistou v NHL. Hertl byl podruhé za sebou vyhlášen nejlepším hráčem utkání, v zámoří dosud bodoval v každém odehraném zápase.

Tomáš Hertl se stal zároveň čtvrtým nejmladším hráčem v historii NHL, který vstřelil čtyři góly v jednom zápase. Poslední teenager, který to dokázal, byl v roce 1988 Jimmy Carson z Los Angeles. Český hokejista také vyrovnal klubový rekord Owena Nolana, jenž se trefil čtyřikrát v prosinci 1995 proti Anaheimu.

Do formy se dostává také dvojice zkušených hráčů Devils Jaromír Jágr a Patrik Eliáš. Oba útočníci na ledě Vancouveru navázali na své góly z předchozího duelu s Edmontonem, jenže ani dvoubrankový náskok New Jersey nestačil.

Domácí Canucks ve druhé třetině srovnali na 2:2 a v prodloužení pak rozhodl o výhře kanadského celku Garrison. Jágr tak ve svém novém působišti stále čeká na první vítězství, Devils zatím jednou prohráli v základní hrací době, dvakrát po nájezdech a nyní v nastavení.

Mezi střelce se v úterý zapsal i útočník Martin Hanzal, jeho Phoenix však utrpěl debakl na ledě New Yorku Islanders 1:6.

Jakub Voráček si připsal úspěšnou asistenci a pomohl k prvnímu vítězství Philadelphie v sezóně, Flyers zdolali 2:1 Floridu. Úspěšnou premiéru si na lavičce Philadelphie odbyl nový trenér Craig Berube. Hlavní hvězdou zápasu byl brankář Steve Mason, který si připsal 33 zákroků. Jeho protějšek Tim Thomas naopak už v 7. minutě kvůli zranění střídal.

První bod v sezóně za asistenci si připsal útočník Ondřej Palát, jehož Tampa Bay zvítězila 3:2 na ledě Buffala. V utkání na sebe upozornil také Radko Gudas pěstní potyčkou s Markusem Folignem.

Tři zápasy, tři výhry. Nejlepším startem do sezóny od roku 1996, kdy se klub přestěhoval z Québecu, se mohou pyšnit hokejisté Colorada a trenér Patrick Roy. Po dvou vítězstvích na domácím ledě vyrazili Avalanche do Toronta a uspěli v poměru 2:1. Rozhodující gól vstřelil ve 43. minutě P.A. Parenteau, brankář Sergej Varlamov zneškodnil 27 z 28 střel.

Vedle Tomáše Hertla se v úterý blýskl hattrickem také finský útočník Jussi Jokinen, jenž pomohl Pittsburghu k vítězství 5:2 nad Carolinou.

Výsledky NHL:
Toronto - Colorado 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 34. Lupul - 37. Sarich, 43. Parenteau. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19.388.
NY Islanders - Phoenix 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 16. a 35. Tavares, 2. Regin, 32. Donovan, 38. McDonald, 53. Bailey - 33. Hanzal (Vrbata). Střely na branku: 28:34. Diváci: 10.288.
Philadelphia - Florida 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Schenn (Voráček), 8. Coburn - 40. Boyes. Střely na branku: 30:34. Diváci: 19.589.
Buffalo - Tampa Bay 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 32. Hodgson, 39. McBain - 34. Johnson (Palát), 46. Purcell, 62. Killorn. Střely na branku: 23:34. Diváci: 18.243.
Nashville - Minnesota 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Branky: 6. F. Forsberg, 6. Wilson, 12. Nyström z trest. střílení - 5. Parise, 28. Spurgeon. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17.196.
Pittsburgh - Carolina 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 15., 46. a 54. J. Jokinen, 22. Martin, 49. Glass - 34. E. Staal, 44. Gerbe. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18.451.
Vancouver - New Jersey 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 29. D. Sedin, 34. Edler, 63. Garrison - 19. Jágr (Eliáš, Židlický), 28. Eliáš (Jágr). Střely na branku: 32:23. Diváci: 18.910.
San Jose - New York Rangers 9:2 (2:1, 4:0, 3:1)
Branky: 30., 33., 50. a 53. Hertl, 5. Vlasic, 8. Boyle, 29. Nieto, 30. Couture, 56. Braun - 4. B. Richards, 49. Dorsett. Střely na branku: 47:20. Diváci: 17.562

3 Chicago 82 267 : 219 107
4 Minnesota 82 207 : 206 98
5 Dallas 82 235 : 228 91
6 Nashville 82 216 : 242 88
7 Winnipeg 82 227 : 237 84