St. Louis - San Jose 2:6Spanilá jízda San Jose pokračuje, Hertl bodem pomohl k další výhře

New York

Český útočník Tomáš Hertl ze San Jose Sharks si připsal bod za asistenci u výhry Žraloků na ledě St. Louis Blues 6:2. San Jose tak zvítězilo i v šestém utkání NHL. Podobnou bilanci má také Colorado, které i díky brance českého obránce Jana Hejdy zdolalo Dallas 3:2. Vítězství si připsala také Tampa Bay, které pomohl k výhře gólem a asistencí Ondřej Palát.

Gólman Antti Niemi a Brent Burns se radují po vítězství Žraloků.

Hrdinou San Jose se tentokrát stal Hertlův kolega z prvního útoku Thornton, který si v zápase připsal čtyři body. Tři za přihrávky, jeden za gól, u kterého mu asistoval právě Hertl. Česká kometa letošní sezóny NHL na startu 46. minuty vybojovala puk u zadního mantinelu a skvěle načasovanou přihrávkou přihrála do jízdy svému centrovi, který přidal střelou pod horní tyčku už pátý gól Sharks.

San Jose dominovalo v zápase od první třetiny. V té se dokázalo během jediné minuty dvakrát prosadit z přesilových her, dva góly přidali hosté také ve druhé části. Až za stavu 0:5 domácí dokázali proti do té doby skvěle chytajícímu Niemimu uspět. Po brance Tarasenka se prosadil také český obránce Roman Polák, u jehož gólu si bod za asistenci připsal také Vladimír Sobotka.

Dvaadvacetiletý útočník Ondřej Palát pomohl dvěma k body k výhře Tampy Bay. Už po 19 vteřinách hry otevřel skóre Malone, který tečoval střelu Sala od modré čáry. Před druhým gólem předal Palát puk rozjetému Purcellovi, který překonal Quicka podruhé. Branky se rodák z Frýdku-Místku dočkal minutu a půl před koncem třetí třetiny, když se k němu po závaru odrazil puk a před levým křídlem třetí formace zívala prázdná brána. Dva góly Tampy vstřelil St. Louis.

Hejda pomohl gólem k obratu

Sedm vteřin před koncem první třetiny napřáhl Jan Hejda od modré, propálil všechno, co bylo před ním a poslal Colorado v utkání proti Dallasu do vedení 2:1. Hvězdám se podařilo v polovině zápasu stav srovnat, tři body pro Laviny ale zařídil muž zápasu Duchene, který vstřelil i první branku domácího celku.

Phoenix se v utkání s Ottawou ujal na začátku druhé části dvoubrankového vedení, když se ve 23. minutě prosadil Radim Vrbata, u jehož gólu si asistenci připsal i Martin Hanzal. Senátorům se ale podařilo zápas otočit díky hattricku Spezzy, u jehož dvou branek si připsal body za přihrávky Milan Michálek. Ottawa zvítězila gólem Conachera v prodloužení.

Útočník Edmontonu Aleš Hemský vyrovnával proti Pittsburghu na 1:1, Tučňáci však přesto slavili vítězství 3:2. Vítěznou branku zařídil v přesilové hře Malkin.

Bod za asistenci si připsali také útočník Jakub Voráček z Philadelphie a Tomáš Fleischmann oblékající dres Floridy. Letci i Panteři ale své duely prohráli.

Statistika NHL:
Toronto - Minnesota 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 33. a 60. Raymond, 5. Bozak, 14. T. Smith - 18. Pominville. Střely na branku: 14:37. Diváci: 19.283.
NY Islanders - Buffalo 3:4 po sam. náj. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 14. Nielsen, 29. Martin, 49. Moulson - 26. a rozh. nájezd Ennis, 30. Vanek, 58. Foligno. Střely na branku: 44:34. Diváci: 10.512.
Philadelphia - Vancouver 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 13. a 23. T. McGinn (na druhou Voráček) - 13. a 58. Kesler, 48. Higgins. Střely na branku: 22:25. Diváci: 19.588.
Pittsburgh - Edmonton 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 4. Dupuis, 30. Kunitz, 48. Malkin - 22. Hemský, 36. Eberle. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18.410.
Carolina - Chicago 2:3 po sam. náj. (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
Branky: 44. Sjomin, 53. Hainsey - 8. a rozh. nájezd Sharp, 11. Hossa. Střely na branku: 34:36. Diváci: 16.263.
Tampa Bay - Los Angeles 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 37. a 53. St. Louis (na první Šustr), 1. Malone, 13. Purcell (Palát), 59. Palát - 51. Vojnov. Střely na branku: 25:31. Diváci: 16.310.
Detroit - Columbus 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 6. Alfredsson, 32. Bertuzzi - 28. Atkinson. Střely na branku: 32:37. Diváci: 20.066.
St. Lous - San Jose 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)
Branky: 48. Tarasenko, 53. Polák (Sobotka) - 10. Couture, 11. Pavelski, 29. Wingels, 38. Hannan, 46. J. Thornton (Hertl), 58. Marleau. Střely na branku: 27:39. Diváci: 14.503.
Nashville - Florida 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 10. Weber, 33. Fisher, 42. C. Smith, 46. Hörnqvist - 22. Huberdeau, 34. Goc, 52. Gilroy (Fleischmann). Střely na branku: 30:25. Diváci: 15.935.
Winnipeg - Montreal 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Prust, 12. Subban, 59. Briere. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Střely na branku: 36:25. Diváci: 15.004.
Colorado - Dallas 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 12. a 35. Duchene, 20. Hejda - 5. Peverley, 31. Eakin. Střely na branku: 26:41. Diváci: 15.208.
Phoenix - Ottawa 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 22. Klinkhammer, 23. Vrbata (Hanzal), 57. Ribeiro - 29., 42. a 48. Spezza (na první a třetí M. Michálek), 63. Conacher. Střely na branku: 37:32. Diváci: 10.594.

3 Chicago 82 267 : 219 107
4 Minnesota 82 207 : 206 98
5 Dallas 82 235 : 228 91
6 Nashville 82 216 : 242 88
7 Winnipeg 82 227 : 237 84