Jágr přiměl Boston vzpomínat. Zase náš nejlepší útočník, chválil "68" trenér New Jersey

29. října 2013 10:05 - Boston/Praha

V letošním play off NHL se Jaromír Jágr s Bostonem marně pokoušel získat Stanley Cup. V sobotu v dresu New Jersey pak bývalým spoluhráčům připomněl duel, v němž jim trofej vyrvalo z rukou Chicago.

Paul Vernon, ČTK/AP

Psal se 24. červen a Bruins v šestém duelu finále mířili za výhrou a tím i k vyrovnání série s Blackhawks na 3:3. Během 17 vteřin však inkasovali dva góly a fanoušci museli překousnout, že s hokejovým grálem křepčí na ledě TD Garden hráči Chicaga.

Jágr dlouho vstřebával zklamání a jeho angažmá v dresu Medvědů už nemělo mít pokračování. Od startu nové sezóny se 41letý veterán snaží povznést svůj nový tým. Začátky jsou ale těžké. Před víkendovým duelem měli Devils v kolonce výher jedinou položku a bostonský start utkání jim sebevědomí nepřidal. Hosté prohrávali pro první třetině 1:3. „Prostě jsme to dokonale zpackali," řekl Patrik Eliáš.

Chvála od kouče

Nakonec si ale Devils odvezli všechny body. V předposlední minutě hosté zvýraznili dvojnásobnou přesilovku odvoláním gólmana Brodeura a Marek Židlický prvním gólem sezóny srovnal na 3:3. O pouhých 23 vteřin později Jágr bleskurychle předložil puk Brunnerovi, tomu se sice střela svezla z hokejky, ale Greene mířil přesně – 3:4! A Boston dopadl jako ve finále s Chicagem.

„Takhle někdo hraje hokej v jednačtyřiceti? Zase byl naším nejlepším útočníkem," jihnul trenér Devils Peter DeBoer nad Jágrovým výkonem.

„Měl bych se víc trefovat," zlobí ale Jágra, který vyšel už sedmkrát naprázdno.

Centrální divize

PořadíPoř. Tým Z Skóre Body
1 Colorado 82 250:220 112
2 St. Louis 82 248:191 111
3 Chicago 82 267:219 107
4 Minnesota 82 207:206 98
5 Dallas 82 235:228 91
6 Nashville 82 216:242 88
7 Winnipeg 82 227:237 84