Krejčí zachránil Medvědy od porážky. David mě našel krásně, uznal Chára

Celý zápas dotahovali, přesto vítězství nakonec urvali. Hokejisté Bostonu prohrávali ještě v 57. minutě v TD Garden s Anaheimem 1:2, pak ale přišla přesilovka a parádní přihrávka Davida Krejčího, z níž profitoval kapitán Zdeno Chára. Svou druhou trefou v sezóně zařídil Medvědům prodloužení. V něm branka nepadla a na řadu přišly samostatné nájezdy, v nichž dokonal obrat Jarome Iginla.

Útočník Bostonu David Krejčí (druhý zprava) se raduje se spoluhráči z gólu.

Boston podržel Tuukka Rask, který ve třetí třetině za stavu 1:2 předvedl několik parádních zákroků. Největší šanci měl Perreault, který zachtil chybnou rozehrávku Seidenberga a rychle pálil na bránu. Finský gólman ale sklapl betony včas a dal mužstvu naději na obrat.

A ten skutečně přišel. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby odešel na trestnou lavici Maroon a Medvědi chopili příležitost za pačesy. "V této fázi utkání je to většinou poslední přesilovka, kterou dostanete, tak do ní musíte dát všechno," věděl Chára.

Domácím stačilo pouhých osm vteřin k tomu, aby početní výhodu využili. Krug od modré nahodil kotouč na Hillera, který ho neudržel. Krejčí místo dorážky chytře prostrčil puk mezi nohama obránce Fowlera kapitánu Chárovi, který do poloodkryté klece neměl problémy skórovat.

Chára už musel jen puk zasunout

"Sehráli jsme to jednoduše. Po vyhraném vhazování přišla střela na bránu. Puk se odrazil k Davidovi (Krejčímu), který mě krásně našel. Na mně už bylo to jen zasunout do prázdné branky," pochvaloval si Chára akci, po níž padl vyrovnávací gól.

Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž zazářil Iginla. Jeho úspěšná exekuce z druhé série zajistila Medvědům bod navíc. "Myslím, že jsme dnes tvrdě pracovali. Odehráli jsme včera těžký zápas v Pittsburghu a domnívám se, že si to na nás vybralo trochu daň. Inkasovaný gól dvacet sekund před koncem druhé třetiny nás nepoložil. Ve třetí třetině jsme se vrátili zpět a bojovali," liboval si bostonský kouč Claude Julien.

Centrální divize

PořadíPoř. Tým Z Skóre Body
1 Colorado 82 250 : 220 112
2 St. Louis 82 248 : 191 111
3 Chicago 82 267 : 219 107
4 Minnesota 82 207 : 206 98
5 Dallas 82 235 : 228 91
6 Nashville 82 216 : 242 88
7 Winnipeg 82 227 : 237 84