NY Rangers - New Jersey 2:3Jágr asistoval u rozhodující branky Devils, Voráček řádil proti Ottawě

New York

Legendární hokejový útočník Jaromír Jágr přispěl asistencí u rozhodující branky k vítězství svého New Jersey Devils nad New York Rangers 3:2. Někdejší Jágrův spoluhráč Jakub Voráček z Philadelphie řádil na ledě Ottawy, které vstřelil dva góly. San Jose s Tomášem Hertlem zvítězilo 3:2 po prodloužení v Calgary a zastavilo tak šňůru pěti proher v řadě. Výhru si připsal i Winnipeg s brankářem Ondřejem Pavelcem, který uspěl na ledě Detroitu 3:2 po nájezdech.

Jaromíra Jágra z New Jersey Devils (vpravo) marně stíhá obránce New York Rangers John Moore.

O vítězství New Jersey na ledě Rangers se největší měrou zasloužil Carter, který skóroval dvakrát. Poprvé se prosadil v polovině zápasu, na to dokázali domácí odpovědět brankou Staala. A podruhé v poslední minutě druhé třetiny. Osm minut před koncem mohl zápas definitivně rozhodnout Jágr, který se řítil sám na brankáře Rangers, Lundqvist ale jeho pokus o kličku zlikvidoval.

Domácím se tak podařilo vyrovnat po střele Girardiho od modré čáry, která po dvou tečích zapadla za záda gólmana Brodeura. Ten se ale společně se svými spoluhráči nakonec radoval z vítězství. Tři minuty před koncem třetí části totiž Jágr vybojoval ve středním pásmu puk, od mantinelu ho poslal Zajacovi, který přihrál Zubrusovi. Jeho první střelu dokázali obránci ještě zblokovat, dorážka už ale skončila v bráně.

První hvězdou zápasu mezi Ottawou a Philadelphií se stal český útočník Jakub Voráček, který dvěma brankami ve druhé třetině zlomil odpor Senátorů. Pouhých 28 vteřin po začátku druhé části překvapil Voráček Andersona, když převzal přihrávku za bránou, a poslal puk do brány kolem tyčky ještě předtím, než se domácí gólman stačil přesunout. Druhou branku přidal Voráček po akci Flyers v přesilové hře.

San Jose vedlo na ledě Calgary po úvodní třetině o dva góly, když se prosadili Couture a Marleau z přesilové hry, přesto o náskok ve třetí části přišlo. Vítězství pro Žraloky zařídil po 73 vteřinách prodloužení Stuart. Hertl se tentokrát bodově neprosadil, San Jose ale přerušilo sérii pěti proher v řadě.

Ani dva góly Dacjuka nestačily Detroitu k vítězství nad Winnipegem. Hvězda zápasu totiž nedokázala překonat Ondřeje Pavelce v brance Jets v samostatném nájezdu po konci prodloužení. Na českého gólmana vyzrál pouze Alfredsson, zatímco na druhé straně uspěli Setoguchi a Ladd. Pavelec byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, v utkání zlikvidoval 41 ze 43 střel.

Brankář Marek Mazanec nastoupil za Nashville poprvé v kariéře od začátku zápasu. Dvaadvacetiletý gólman zneškodnil 30 střel a za svá záda propustil tři pokusy. Predátoři, kteří se v posledních zápasech trápí, prohráli 1:3.

Hokejová NHL:
Buffalo - Los Angeles 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 33. a 45. Hodgson, rozhodující sam. nájezd Moulson - 2. Williams, 57. King. Střely na branku: 17:45. Diváci: 18.281.
NY Islanders - Nashville 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 16. Tavares, 18. Bouchard, 28. Okposo - 55. Hörnqvist. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Střely na branku: 33:33. Diváci: 12.108.
NY Rangers - New Jersey 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 27. M. Staal, 54. Girardi - 27. a 40. Carter, 58. Zubrus (Jágr). Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.006.
Washington - Columbus 4:3 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 34. Carlson (Erat), 49. Ward, 59. Grabovskij, 62. Ovečkin - 28. Dubinsky, 52. Boll, 55. Atkinson. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.506.
Carolina - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 13. J. Staal, 21. Dwyer - 35. Stastny. Střely na branku: 28:34. Diváci: 13.278.
Montreal - Tampa Bay 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 56. Briere - 5. Malone, rozhodující sam. nájezd Filppula. Střely na branku: 29:45. Diváci: 21.273.
Ottawa - Philadelphia 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 21. a 31. Voráček, 17. Read, 48. Lecavalier, 54. B. Schenn. Střely na branku: 24:31. Diváci: 16.398.
Detroit - Winnipeg 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 15. a 54. Dacjuk - 8. Little, 51. Bogosian, rozhodující sam. nájezd Ladd. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky ze 41 střel a úspěšnost zásahů měl 95,35 procenta. Střely na branku: 43:21. Diváci: 20.066.
Florida - Anaheim 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 34. Matthias, 35. Upshall, 45. Boyes - 1. Cogliano, 15. Lindholm. Střely na branku: 25:34. Diváci: 13.354.
St. Louis - Phoenix 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 6. Lapierre, 43. Polák - 8. Moss, 20. Boedker (Klesla), 61. Ekman-Larsson. Střely na branku: 39:19. Diváci: 15.678.
Calgary - San Jose 2:3 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 47. Russell, 51. Cammalleri - 2. Couture, 20. Marleau, 62. Stuart. Střely na branku: 13:35. Diváci: 19.289.