Chicago - San Jose 5:1Chicago ukončilo vítěznou sérii Žraloků, Hertl nebodoval. Sobotkův gól porážku Blues neodvrátil

New York

Hokejisté Chicaga zdolali v zámořské NHL před vlastním publikem San Jose 5:1 a přerušili soupeři třízápasovou sérii výher. Útočník Sharks Tomáš Hertl tentokrát nebodoval. Jediným českým hráčem, který v noci na pondělí dokázal skórovat, byl Vladimír Sobotka ze St. Louis, jeho trefa ale porážku Blues na ledě Washingtonu neodvrátila.

Vladimír Sobotka (vpravo) vstřelil proti Washingtonu jediný gól St. Louis.

San Jose nastoupilo k pátému venkovnímu utkání v řadě a s domácími Jestřábi drželo dvě třetiny krok. Domácí dostal do vedení v 17. minutě Pirri. Žraloci odpověděli v polovině duelu, kdy se po chybě brankáře Crawforda prosadil Pavelski. Do kabin ale odcházeli s lepší náladou Blackhawks. O čtyři minuty později jim Sharp vrátil zpět jednobrankový náskok.

V závěrečné části už stříleli góly pouze domácí. Nejprve skóroval Toews, po něm zvýšil na 4:1 Versteeg a výsledek zpečetil svým druhým zásahem v utkání Sharp. Posledně jmenovaný navíc zaznamenal ještě asistenci a byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Jestřábi si výhrou udobřili své fanoušky po debaklu v Nashvillu (2:7).

Sharks se nyní vracejí do domácí arény, kde je v noci ze čtvrtka na pátek čeká souboj s Tampou Bay.

Sobotkův gól Blues k výhře nepomohl

Washington rozhodl duel se St. Louis již v první třetině. Nejprve dvakrát rozvlnil síť za Halákem Ovečkin a poté Grabovski vyhnal slovenského brankáře na střídačku. V prostřední dvacetiminutovce se parádně trefil v přesilovce Sobotka, když švihem z prostoru mezi kruhy vymetl pravý horní kout Holtbyho branky. Šestadvacetiletý forvard zaznamenal svůj třetí gól v sezóně.

Jenže Blues k obratu nenastartoval. Na konečných 4:1 upravil v 30. minutě Carlson.

Pavelec porážce Jets nezabránil

I Milan Michálek byl u jediné branky týmu. Po asistenci českého útočníka zaznamenala Ottawa v závěru čestný úspěch, kterým v utkání s Columbusem upravila výsledek na 1:4. Hostům v zápase vycházely přesilové hry, z nichž dali první tři branky.

Českému brankáři Ondřeji Pavelcovi skončila série čtyř výher, když s Winnipegem podlehl v Minnesotě 1:2. Kladenský odchovanec kryl v utkání 22 střel a překonal ho pouze Mikko Koivu, který v 57. minutě svým druhým gólem v zápase zlomil nerozhodný stav. Wild získali z posledních osm utkání 15 z 16 možných bodů a na čelo soutěže ztrácejí už jen dva body.

Scrivens vychytal Jezdce

Ben Scrivens v brance Los Angeles skvěle zastupuje zraněnou jedničku Jonathana Quicka, nejužitečnějšího hráče loňského play off. Náhradní brankář udržel podruhé za sebou čisté konto, když 37 zásahy dovedl Los Angeles k výhře 1:0 na ledě New Yorku Rangers. Ve všech třech startech od zranění Quicka si připsal vítězství. "Ale jsou to jenom tři zápasy, nezveličoval bych to. Kluci přede mnou hrají dobře a já se jen snažím jim to vracet a dát týmu šanci na výhru," uvedl Scrivens.

Hokejisté Vancouveru doma podlehli Dallasu 1:2 a po utkání se zlobili, že jim za stavu 0:1 nebyl uznán gól kvůli údajnému faulu na brankáře Kariho Lehtonena. Trenér Canucks John Tortorella dokonce volal po tom, že je potřeba změnit pravidla, podle nichž se přezkoumávají branky na videu. "Nechci nějak kňourat. Ale bylo to špatné rozhodnutí, i když neurčuje, zda vyhrajete, nebo prohrajete. Ale pokud uděláte takové rozhodnutí, musíte si být jistí, že to tak je správně. A to si, myslím, nebyli. S tím by se mělo něco dělat," prohlásil Tortorella.

Výsledky NHL:
Ottawa - Columbus 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 58. Karlsson (M. Michálek) - 5. Johansen, 25. Umberger, 33. Tjutin, 46. MacKenzie. Střely na branku: 30:22. Diváci: 15 535.
Washington - St. Louis 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky: 8. a 13. Ovečkin, 16. Grabovskij, 30. Carlson - 26. Sobotka. Střely na branku: 20:47. Diváci: 18 506.
NY Rangers - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 22. Toffoli. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18 006.
Chicago - San Jose 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 33. a 59. z trest. střílení Sharp, 17. Pirri, 44. Toews, 56. Versteeg - 29. Pavelski. Střely na branku: 27:24. Diváci: 21 434.
Minnesota - Winnipeg 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 17. a 57. M. Koivu - 41. Byfuglien. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Střely na branku: 24:22. Diváci: 18 283.
Vancouver - Dallas 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 44. H. Sedin - 10. Ničuškin, 42. Cole. Střely na branku: 43:23. Diváci: 18 910.