Anaheim - New Jersey 3:4 PPHrdina Jágr zachránil Ďábly od porážky. Skvělý Eliáš třikrát asistoval

New York

Hokejisté New Jersey předvedli na ledě Anaheimu skvělý obrat, ke kterému výrazně přispěli čeští hráči. Jaromír Jágr srovnal jednašedesát sekund před koncem základní hrací doby na 3:3 a vynutil tak svému týmu prodloužení, v němž rozhodl o výhře Ďáblů Travis Zajac. Jágr byl vyhlášen první hvězdou duelu, skvělý zápas ovšem odehrál i Patrik Eliáš, jenž přihrál na tři góly. Jednou skóroval také obránce Marek Židlický. Ottawský útočník Milan Michálek se v souboji proti Minnesotě zapsal do střelecké listiny, Senátoři ale podlehli soupeři 3:4.

Ďábel Jaromír Jágr střílí gól do sítě Anaheimu.

Anaheim vstoupil do utkání s New Jersey slibně. Po pěkné zadovce otevřel skóre svým premiérovým zásahem v sezóně Beleskey. Radost však vydržela kalifornskému týmu jen čtyři minuty. Eliáš našel v přesilovce mezi kruhy Židlického a ten propálil Hillera. Ďáblové byli při chuti a do první sirény využili další početní výhodu, po pěkné kombinaci se tentokrát prosadil Gelinas.

Jenže Kačeři v prostřední části hry výsledek otočili. V obou případech proměnili přesilovku. Nejprve srovnal Bonino a poté překlopil výsledek Getzlaf.

Těsný náskok drželi domácí až do 59. minuty. Ďáblové to zkusili na ledě v šesti. Zajac zachytil v útočném pásmu rozehrávku Smitha-Pellyho. Jágr posunul kotouč po mantinelu za bránu, kde se ho nakonec zmocnil Eliáš. Jágr zůstal na chvíli volný před Hillerem a klepl si holí o led. Třebíčský rodák mu naservíroval lahůdkový puk, který Jágr poslal bleskově pod horní tyč.

Prodloužení trvalo minutu a 58 vteřin. Zajac v přečíslení neskóroval. Lovejoy chtěl odražený puk odpálit do bezpečí, místo toho však trefil brusli Perryho, od níž zamířil do vlastní sítě. Gól byl připsán Zajacovi. "Je to jeden z nejšťastnějších gólů, který jsem kdy dal. Ale klidně bych takhle skóroval každý den," přiznal Zajac.

Ďáblové vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů a v tabulce Východní konference poskočili na osmou příčku.

Michálek porážku Ottawy neodvrátil

Gólovou radost si užil i Milan Michálek z Ottawy, jenž skóroval počtvrté v sezóně. Osmadvacetiletý křídelník se prosadil v přesilovce, když z dorážky překonal brankáře Hardinga. Jeho trefa ale Senátorům k bodům nepomohla. O výhře Wild rozhodl v 58. minutě Koivu.

Tučňáci z Pittsburghu zvítězili ve Washingtonu 4:0. Osmnácti zákroky podpořil triumf Penguins gólman Marc-André Fleury, který se dočkal 25. vychytané nuly v kariéře NHL. Gólem a přihrávkou se zaskvěl útočník Sidney Crosby, jenž se vyhoupl do čela kanadského bodování soutěže.

Columbus vyhrál v Calgary 2:1 po prodloužení. Dva body zařídil Blue Jackets v 63. minutě Nikita Nikitin.

Výsledky NHL:
Ottawa - Minnesota 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 6. Turris, 12. Zibanejad, 49. M. Michálek - 7. Pominville, 24. Brodin, 27. Heatley, 58. M. Koivu. Střely na branku: 37:25. Diváci: 16 642.
Anaheim - New Jersey 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Beleskey, 23. Bonino, 36. Getzlaf - 16. Židlický (Eliáš), 18. Gelinas (Eliáš), 59. Jágr (Eliáš), 62. Zajac. Střely na branku: 25:25. Diváci: 14 306.
Calgary - Columbus 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 44. Colborne - 10. Foligno, 63. Nikitin. Střely na branku: 24:18. Diváci: 19 289.
Washington - Pittsburgh 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Martin, 12. Bennett, 40. Crosby, 48. Neal. Střely na branku: 18:40. Diváci: 18 506.