NHL

Anaheim - New Jersey 3:4 PP

Hrdina Jágr zachránil Ďábly od porážky. Skvělý Eliáš třikrát asistoval

21. listopadu 2013 05:36 - New York

Hokejisté New Jersey předvedli na ledě Anaheimu skvělý obrat, ke kterému výrazně přispěli čeští hráči. Jaromír Jágr srovnal jednašedesát sekund před koncem základní hrací doby na 3:3 a vynutil tak svému týmu prodloužení, v němž rozhodl o výhře Ďáblů Travis Zajac. Jágr byl vyhlášen první hvězdou duelu, skvělý zápas ovšem odehrál i Patrik Eliáš, jenž přihrál na tři góly. Jednou skóroval také obránce Marek Židlický. Ottawský útočník Milan Michálek se v souboji proti Minnesotě zapsal do střelecké listiny, Senátoři ale podlehli soupeři 3:4.

Alex Gallardo, ČTK/AP

Anaheim vstoupil do utkání s New Jersey slibně. Po pěkné zadovce otevřel skóre svým premiérovým zásahem v sezóně Beleskey. Radost však vydržela kalifornskému týmu jen čtyři minuty. Eliáš našel v přesilovce mezi kruhy Židlického a ten propálil Hillera. Ďáblové byli při chuti a do první sirény využili další početní výhodu, po pěkné kombinaci se tentokrát prosadil Gelinas.

Jenže Kačeři v prostřední části hry výsledek otočili. V obou případech proměnili přesilovku. Nejprve srovnal Bonino a poté překlopil výsledek Getzlaf.

Těsný náskok drželi domácí až do 59. minuty. Ďáblové to zkusili na ledě v šesti. Zajac zachytil v útočném pásmu rozehrávku Smitha-Pellyho. Jágr posunul kotouč po mantinelu za bránu, kde se ho nakonec zmocnil Eliáš. Jágr zůstal na chvíli volný před Hillerem a klepl si holí o led. Třebíčský rodák mu naservíroval lahůdkový puk, který Jágr poslal bleskově pod horní tyč.

Prodloužení trvalo minutu a 58 vteřin. Zajac v přečíslení neskóroval. Lovejoy chtěl odražený puk odpálit do bezpečí, místo toho však trefil brusli Perryho, od níž zamířil do vlastní sítě. Gól byl připsán Zajacovi. "Je to jeden z nejšťastnějších gólů, který jsem kdy dal. Ale klidně bych takhle skóroval každý den," přiznal Zajac.

Ďáblové vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů a v tabulce Východní konference poskočili na osmou příčku.

Michálek porážku Ottawy neodvrátil

Gólovou radost si užil i Milan Michálek z Ottawy, jenž skóroval počtvrté v sezóně. Osmadvacetiletý křídelník se prosadil v přesilovce, když z dorážky překonal brankáře Hardinga. Jeho trefa ale Senátorům k bodům nepomohla. O výhře Wild rozhodl v 58. minutě Koivu.

Tučňáci z Pittsburghu zvítězili ve Washingtonu 4:0. Osmnácti zákroky podpořil triumf Penguins gólman Marc-André Fleury, který se dočkal 25. vychytané nuly v kariéře NHL. Gólem a přihrávkou se zaskvěl útočník Sidney Crosby, jenž se vyhoupl do čela kanadského bodování soutěže.

Columbus vyhrál v Calgary 2:1 po prodloužení. Dva body zařídil Blue Jackets v 63. minutě Nikita Nikitin.

Výsledky NHL:
Ottawa - Minnesota 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 6. Turris, 12. Zibanejad, 49. M. Michálek - 7. Pominville, 24. Brodin, 27. Heatley, 58. M. Koivu. Střely na branku: 37:25. Diváci: 16 642.
Anaheim - New Jersey 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Beleskey, 23. Bonino, 36. Getzlaf - 16. Židlický (Eliáš), 18. Gelinas (Eliáš), 59. Jágr (Eliáš), 62. Zajac. Střely na branku: 25:25. Diváci: 14 306.
Calgary - Columbus 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 44. Colborne - 10. Foligno, 63. Nikitin. Střely na branku: 24:18. Diváci: 19 289.
Washington - Pittsburgh 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Martin, 12. Bennett, 40. Crosby, 48. Neal. Střely na branku: 18:40. Diváci: 18 506.