Rubriky:

NHL

Stihne turnaj v Soči? Stamkos po operaci holenní kosti už chodí bez berlí

25. listopadu 2013 19:38 - Tampa

Kanadský útočník Steven Stamkos z Tampy Bay už dva týdny po operaci zlomené holenní kosti chodí bez berlí nebo dlahy. Rehabilitace jednoho z nejlepších hráčů současnosti tak zatím podle všeho pokračuje ještě o něco lépe, než se očekávalo. A kolébka hokeje může stále doufat, že nepřijde o jednu ze svých ofenzivních hvězd pro olympijský turnaj v Soči.

 

Elise Amendola, ČTK/AP

Třiadvacetiletý skvělý střelec se zranil 11. listopadu v duelu na ledě Bostonu, poté co jeho pravá noha nevydržela prudký náraz v plné rychlosti do brankové konstrukce. Ihned z haly musel do nemocnice a následně také na operační sál. Odhadované datum návratu nebylo stanoveno, nicméně v pondělí předstoupil Stamkos před média a příchod na tiskovou konferenci zvládl po svých, byť kulhal.

"Jsem rozhodně moc šťastný z toho, co už všechno zase zvládnu. Že už se můžu sám pohybovat a že jsem se vrátil takřka naplno do normálního života," řekl Stamkos novinářům, k nimž promluvil poprvé od vážného zranění.

"Lze říci, že už jsem překonal ten prvotní šok a zklamání. Nyní je to o tom, abych dělal vše, co bude potřeba, a podařilo se mi co nejdříve vrátit. Musím být ale zároveň obezřetný," dodal Stamkos s pevnou vírou, že ještě naskočí do této sezóny.

Otázkou zůstává, zda to bude včas na to, aby byl zcela připravený na hry v Soči, které začnou 7. února. Jednička draftu NHL z roku 2008 je jedním ze zamýšlených centrů pro kanadský tým, který bude na nadcházejícím turnaji obhajovat zlato z Vancouveru 2010. Před zraněním si Stamkos připsal v 17 zápasech 23 bodů (14+9) a vedl produktivitu soutěže.

V NHL předvádí v dresu Tampy své umění šestou sezónu. Během základní části si v 390 odehraných utkáních připsal 409 bodů díky 222 gólům a 187 finálním přihrávkám.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..