Dallas - Edmonton 2:3 SNHemský pomohl gólem k výhře Edmontonu. Kindl přispěl asistencí k triumfu Rudých křídel

Hokejový útočník Aleš Hemský se v noci na pondělí zapsal v zámořské NHL do střelecké listiny. Svou pátou trefou v sezóně pomohl Edmontonu k výhře v Dallasu 3:2 po samostatných nájezdech. Detroit zvítězil V Ottawě 4:2, přičemž na první branku Rudých křídel přihrál obránce Jakub Kindl. U prvního gólu Senátorů zase asistoval Milan Michálek.

Útočník Edmontonu Aleš Hemský (vpravo) slaví s obráncem Oilers Andrew Ferencem gól proti Dallasu.

Dallas začal proti Edmontonu slibně. Po bezbrankové první třetině obral ve vlastním oslabení Grebeškova o puk Garbutt a bekhendem vyzrál na Bryzgalova. Vyrovnání zařídil Olejářům Hemský. Jones ho pouhých pět vteřin před druhou sirénou našel samotného před bránou a český křídelník zblízka střelou na vyrážečku rozvlnil síť.

Garbutt pak na začátku třetí části vrátil Hvězdám vedení, jenže 5 minut a sedm sekund před koncem základní hrací doby se trefil Ference a zápas šel do prodloužení. V něm gól nepadl a na řadu přišly samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější Oilers. Rozhodující exekuci provedl ve druhé sérii David Perron.

Red Wings vyhráli počtvrté za sebou

Z čtvrtého vítězství v řadě se radoval Detroit. K vítězství nad domácí Ottawou přispěl Jakub Kindl, který v 29. minutě za nerozhodného stavu 0:0 našel krásným pasem na útočné modré Franzéna a ten prostřelil gólmana Lehnera. Výhru Rudých křídel 4:2 zpečetil při power play střelou do prázdné klece Daniel Alfredsson, který 17 let hájil barvy Senátorů. "Bylo příjemné uzavřít gólem skóre a potvrdit naši výhru. Výsledek je o to sladší. Ale pro mě osobně by ten večer byl nezapomenutelný, i kdybychom prohráli," řekl Alfredsson.

Bývalý kapitán Senátorů se poprvé po svém odchodu do Detroitu představil v hale Canadian Tire Centre a od diváků se za svůj dlouholetý přínos týmu dočkal ovací vestoje. "Říkáte si, jestli si zasloužíte být takhle odměněni, když všechno, co děláte, je jen hokej. Rozhodně ale cítím k tomu městu a týmu respekt," dodal švédský útočník.

Na první brance Ottawy se podílel Michálek, když po své střele dobře sledoval puk, vydoloval ho pro MacArthura, jenž měl do poloodkryté klece snadnou práci.

Výsledky NHL:
Carolina - Vancouver 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky: 21. J. Staal, 21. Gerbe - 4. a 22. Kesler, 16. Sestito. Střely na branku: 31:30. Diváci: 14 916.
Ottawa - Detroit 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 35. MacArthur (M. Michálek), 59. Zibanejad - 32. a 42. Miller, 29. Franzén (Kindl), 59. Alfredsson. Střely na branku: 32:23. Diváci: 20 011.
Dallas - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 32. a 44. Garbutt - 40. Hemský, 55. Ference, rozhodující sam. nájezd Perron. Střely na branku: 45:32. Diváci: 12 673.