NY Rangers - New Jersey 3:4Jágr s Eliášem připravili vítězný gól Ďáblů, zářil také Plekanec

jsv, dfkSport.cz

Hokejisté New Jersey ukončili v zámořské NHL nelichotivou třízápasovou sérii bez vítězství. Ďáblové udolali New York Rangers 4:3 po prodloužení a vylepšili si tak v této sezóně zatím mizernou bilanci po základní hrací době. Pod vítěznou trefu Erica Gelinase se asistencemi podepsali čeští matadoři Jaromír Jágr a Patrik Eliáš.

Hokejisté New Jersey Devils se radují ze Zajacova gólu do sítě Rangers.

Ďáblové z New Jersey zlomili v nočním zápase NHL hned dvě nepříjemné statistiky. Svěřencům trenéra Petera DeBoera se podařilo po třízápasové sérii porážek konečně zvítězit, k tomu ještě nad rivalem z nedalekého New Yorku.

Jágr a spol. navíc dosáhli rozhodující trefy při výhře 4:3 až v prodloužení, což je v probíhající sezóně také unikát. Sám Jágr pak zaznamenal první body do osobních statistik po čtyřzápasovém půstu. Česká legenda si připsala hned dvě asistence, tu druhou pak spolu s Patrikem Eliášem u vítězného gólu.

Rozhodnutí přineslo tedy až prodloužení, v němž se nechytatelně trefil Eric Gelinas. Dvaadvacetiletý talentovaný hokejista dostal až tuto sezónu pořádnou šanci v nejslavnější soutěži světa a i podle svého mnohem slavnějšího spoluhráče ji chytl za pačesy.

„Už od prvního zápasu říkám, že Gelly dostal šanci a rozhodl se ji beze zbytku využít. Způsob, jakým se na ledě prezentuje, by z něj v této lize měl udělat hvězdu. Musí, ale pořád makat," okomentoval působení o dvacet let mladšího hokejisty Jaromír Jágr.

Bostonu stačila na vítězství závěrečná minuta a půl

Další hvězdný český forvard David Krejčí pomohl Bostonu k dramatickému obratu v zápase s Pittsburghem, který skončil výhrou domácích 3:2. Medvědi zvládli udržet na uzdě obvyklou smršť v podání dvojice Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, jediný bod si připsal prvně jmenovaný Kanaďan při úvodní trefě zápasu z hokejky Chrise Kunitze.

Boston sice tahal většinu času za kratší konec, ale na plný bodový zisk mu stačilo pořádně zabrat na posledních 90 vteřin základní hrací doby. V těch se nejprve střelou zápěstím z ideální pozice mezi kruhy trefil Krejčí, kterého napodobil třináct vteřin před koncem Slovák Chára.

Na Pittsburgh se tak na čele Východní konference dotáhli borci z Montrealu. Hokejisté kanadského celku sehráli už sedmý zápas v jedenácti dnech, jejich fazóně to ale rozhodně neubralo. Pátou obětí v řadě vítězných zápasů se stal nejhorší celek celé NHL Buffalo, které podlehlo Habs 2:3.

Na zisku plného počtu bodů se výraznou měrou podílel Tomáš Plekanec. Český útočník nejprve poslal na konci druhé části svůj tým do vedení 2:1, o chvilku později pak připravil vítěznou trefu pro Alexe Galčenjuka. Kladenský odchovanec tak skóroval popáté z posledních osmi zápasů a byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Hudler rozhodl v prodloužení

Další adept na český reprezentační dres pro hokejový turnaj na olympiádě v Soči Jiří Hudler se oproti tomu trefil poprvé po sedmizápasovém půstu. Jednalo se ovšem rovnou o gól vítězný, který přinesl Calgary bonusový bod z prodloužení duelu s Edmontonem.

Hokejisté Plamenů nejprve přišli o výhru 11 vteřin před koncem základní hrací doby, asistenci si u vyrovnávací branky připsal i Aleš Hemský. V 64. minutě pak úřadoval Hudler, když k němu proskákala přihrávka přes několik bránících hráčů Oilers a český útočník zametl kotouč do sítě.

Smolný zápas prožil ve Washingtonu český brankář Marek Mazanec. Mladík v brance Nashvillu nedokázal zabránit porážce 2:5. Hokejisté Capitals rozhodli o svém vítězství už v první třetině, kdy nastříleli tři branky. Mazancovi se nevydařilo druhé utkání v řadě. Naposledy střídal po čtyřech gólech v souboji s Carolinou.

NHL:
Boston - Pittsburgh 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 11. R. Smith, 59. Krejčí, 60. Chára - 7. Kunitz, 14. Neal. Střely na branku: 21:30. Diváci: 17.565.
Montreal - Buffalo 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 21. Prust, 38. Plekanec, 39. Galchenyuk (Plekanec) - 29. Ennis, 45. Girgenson. Střely na branku: 19:25. Diváci: 21.273.
Ottawa - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 10. MacArthur, 43. Condra, 51. Karlsson - 2. a rozh. nájezd Van Riemsdyk, 24. Kessel, 32. Gardiner. Střely na branku: 50:31. Diváci: 19.559.
Detroit - Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Cleary - 23. Hayes, 44. Huberdeau. Střely na branku: 23:37. Diváci: 20.066.
Tampa Bay - Winnipeg 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 40. Thompson (Gudas) - 6. Wheeler, 62. Scheifele. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18.354.
New York Rangers - New Jersey 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 4. B. Richards, 21. Zuccarello, 60. Kreider - 27. Janssen, 46. Zajac (Jágr), 56. Ryder, 62. Gelinas (Eliáš, Jágr). Střely na branku: 24:24. Diváci: 18.006.
St. Louis - Anaheim 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Branky: 42. Schwartz, 47. Berglund - 2. a 59. Cogliano, 6. Perry, 8. Getzlaf, 38. Bonino. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.646.
Dallas - Philadelphia 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky: 21., 38. a 38. Seguin, 39. Ničuškin, 56. Eakin - 19. Meszároš. Střely na branku: 34:28. Diváci: 8.567.
Washington - Nashville 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Branky: 7. Brouwer, 14. Ovečkin, 17. Alzner, 44. Schmidt (Erat), 55. Fehr - 20. Josi, 44. Nystrom. Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 33 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,8 procenta. Střely na branku: 33:36. Diváci: 18.506.
Edmonton - Calgary 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 60. Hall (Hemský) - 17. Stempniak, 64. Hudler. Střely na branku: 31:27. Diváci: 16.839.
Los Angeles - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 33. Kopitar, 51. Brown, 59. Toffoli. Střely na branku: 24:16. Diváci: 18.118.