Calgary - Tampa Bay 0:2Palát sestřelil Calgary. Dva góly Židlického Ďáblům nepomohly

Calgary/Praha

Český hokejista Ondřej Palát zařídil v NHL vítězství Tampy Bay nad Calgary 2:0. Dvaadvacetiletý útočník měl prsty v obou brankách Lightning. Palát tak bodoval už popáté v řadě, za svůj výkon na ledě Calgary se mu dostalo ocenění třetí hvězdy utkání. Naopak dvě branky obránce Židlického nestačily na výhru New Jersey. Devils na domácím ledě podlehli 3:5 mistrům z Chicaga.

Český hokejista Ondřej Palát (vpravo) z Tampy Bay se spoluhráčem Kučerovem oslavuje branku do sítě Calgary.

Frýdeckomístecký rodák Ondřej Palát nejdříve v úvodu prostřední části přesnou střelou do horního růžku otevřel skóre utkání, o pět minut později po jeho chytré přihrávce zakončoval akci Nikita Kučerov trefou do zcela prázdné branky.

Dalším strůjcem výhry Lightning byl gólman Ben Bishop, jenž kryl všech 19 střel soupeře a připsal si čtvrtou vychytanou nulu v sezóně. Tampa Bay nakonec zdolala Calgary 2:0.

V utkání New Jersey proti Chicagu šli do vedení první hosté. Zkraje druhé třetiny Sharp prostřelil Brodeura z mezikruží. Vzápětí ale Devils zásluhou produktivního obránce Greenea vyrovnali. Až do začátku třetí třetiny se skóre neměnilo.

Poté ale hokejisté Blackhawks nastříleli v rozmezí čtyř minut tři branky a dostali se do pohodlného vedení 4:1. Proti byl ale český obránce Marek Židlický, který svými dvěma trefami snížil na rozdíl jediné branky. Ke smůle New Jersey však minutu a půl před koncem ujel po levém křídle Sharp, vyhnul se kontrujícímu Brodeurovi a ranou do odkryté klece zkompletoval svůj hattrick.

Chicago tak porazilo New Jersey 5:3. Židlický byl přes prohru Devils vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Patrick Sharp pak zaznamenal svůj druhý hattrick v posledních pěti zápasech.

Pittsburgh přehrál v domácím prostředí New York Rangers 5:2 a na vlastním ledě zvítězil v jedenáctém utkání v řadě. Lídr kanadského bodování soutěže Sidney Crosby se na úspěchu Penguins podílel gólem a dvěma asistencemi a Chris Kunitz zaznamenal přesně opačnou bilanci. Dvěma brankami podpořil vítězství domácích i Jussi Jokinen.

Při sledování severoamerické NHL se fanoušek rozhodně nenudí. I tak ale lidé na tribunách v Anaheimu zažili nevídané vzrušení. V zápase Anaheimu s Edmontonem bylo totiž už po 46 vteřinách skóre 1:1. Své trefy do první minuty utkání vměstnal edmontonský Gordon, po něm Palmieri z domácího mužstva.

Jakupov ve 12. minutě vrátil Edmontonu vedení, víc gólů už ale hostů nezvládli. Naopak Anaheim přidal další čtyři a v zápase zvítězil 5:2

NHL:
New Jersey - Chicago 3:5 (0:0, 1:1, 2:4)
Branky: 48. a 54. Židlický, 23. Greene - 22., 43. a 59. Sharp, 42. Saad, 46. Hossa. Střely na branku: 27:24. Diváci: 16.592.
Pittsburgh - NY Rangers 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: 14. a 53. Kunitz, 19. a 22. Jokinen, 39. Crosby - 48. Zuccarello, 52. McDonagh. Střely na branku: 28:35. Diváci: 18.668.
Calgary - Tampa Bay 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 26. Palát, 31. Kučerov (Palát). Střely na branku: 19:29. Diváci: 19.289.
Anaheim - Edmonton 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Branky: 18. a 20. Lovejoy, 1. Palmieri, 40. Jackman, 52. Cogliano - 1. Gordon, 12. Jakupov. Střely na branku: 37:18. Diváci: 17.174.