Tampa Bay - Detroit 4:2Palát před odletem do Soči sestřelil dvěma góly Detroit. Šmíd se zranil a Pavelec ani nechytal

New York

Talentovaný Ondřej Palát z Tampy Bay v posledním utkání před olympijským turnajem opět ukázal, proč by mohl být tajný trumfem Aloise Hadamczika pro souboj nejlepších světových hokejistů pod pěti kruhy. Rodák z Frýdku-Místku skóroval v NHL dvakrát do sítě silného Detroitu. Pomohl tak Bleskům k výhře 4:2 a za svůj výkon byl navíc vyhlášen druhou hvězdou duelu.

Ondřej Palát (s číslem 18) oslavuje se spoluhráči gól proti Detroitu.

Slavná hokejová NHL měla na programu poslední hrací den před přestávkou, kterou si vynutil olympijský turnaj nejlepších borců zeměkoule v Soči. Pro české barvy šlo o rozporuplný večer.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Výrazně na sebe dvěma přesnými trefami proti Detroitu upozornil útočník Tampy Bay Ondřej Palát, překvapivý žolík v nominaci Aloise Hadamczika. Dvaadvacetiletý nováček skóroval ve druhém utkání za sebou a celkově má na kontě už 14 branek.

Asistence si připsal také David Krejčí, který pomohl Bostonu k jednoznačnému vítězství nad Ottawou 7:2. Český centr se podílel přesnými pasy na gólech Lucice a matadora Iginly. Na druhé straně barikády stál křídelník Milan Michálek. Přesto, že na hřišti strávil o pět minut déle než Krejčí, připsal si pouze dva záporné body do hodnocení účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách.

Pravý křídelník Philadelphie Jakub Voráček se dokonce podepsal pod vítěznou trefu svého týmu v zápase proti Calgary. Na začátku třetí třetiny rozehrál český forvard akci, kterou zakončil rozhodující trefou na 2:1 zkušený mazák Scott Hartnell. Za hosty nastoupili Jiří Hudler a Ladislav Šmíd, ale ani jeden se do statistik utkání nezapsali. Druhý jmenovaný do Soči nominovaný obránce navíc odehrál pouze necelých 10 minut a musel odstoupit pro blíže nespecifikované zranění v dolní části těla. Podle kouče Plamenů Boba Hartleyho by ale měl být Hadamczikovi pro turnaj pod pěti kruhy k dispozici.

Erat poprvé v sezóně skóroval, do prázdné branky

Ještě horší večer prožila zamýšlená gólmanská jednička pro český výběr. Ondřej Pavelec sledoval utkání svého Winnipegu opět pouze ze střídačky, místo v brance musel přenechat kolegovi Alu Montoyovi. Ten sice v utkání se St. Louis nepředvedl žádný velký výkon, ze hry inkasoval třikrát z 26 střel a byl i smutnějším mužem s maskou po samostatných nájezdech, ale nakonec Jets vychytal alespoň jeden bod za prohru 3:4.

První gól v letošním ročníku NHL zaznamenal Martin Erat. V sestavě Washingtonu často přehlížený útočník trefil při vítězství nad New Jersey 3:0 prázdnou branku a mohl slavit. Pomyslně tak zastínil trojici českých olympioniků v dresu soupeře. Jaromír Jágr, Patrik Eliáš a Marek Židlický vyšli tentokrát bodově naprázdno.

Ve druhém utkání za sebou dokázal skórovat Radim Vrbata. Zklamaný z neúčasti na olympijských hrách, spravil si chuť alespoň před vynucenou přestávkou v zámoří. Vrbatova přesilovková trefa krátkým švihem byla ale necelých 15 vteřin před koncem utkání proti Dallasu již jen smutnou labutí písní Phoenixu. Kojoti podlehli v duelu dvou celků na hraně postupu do play off Hvězdám těsně 1:2.

NHL měla na programu posledních deset zápasů, nyní se kvůli olympiádě na 16 dnů přeruší. Znovu se rozeběhne 25. února utkáním Buffalo - Carolina.

NHL:
Philadelphia - Calgary 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 29. Schenn, 45. Hartnell (Voráček) - 58. Stajan. Střely na branku: 23:33. Diváci: 19.874.
St. Louis - Winnipeg 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. Morrow, 18. Roy, 41. Schwartz, rozhodující sam. nájezd Oshie - 13. a 31. Scheifele, 54. Byfuglien. Střely na branku: 26:31. Diváci: 19.052.
Boston - Ottawa 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
Branky: 12. a 25. Bergeron, 17. Kelly, 39. Iginla (Krejčí), 44. Lucic (Krejčí), 49. Marchand, 57. Söderberg - 38. Ryan, 56. Wiercioch. Střely na branku: 42:28. Diváci: 17.565.
Toronto - Vancouver 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 48. Raymond, 51. Kessel, 53. Van Riemsdyk - 20. Kesler. Střely na branku: 24:33. Diváci: 19.662.
Dallas - Phoenix 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 3. Whitney, 40. Ničuškin - 60. Vrbata. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18.532.
Tampa Bay - Detroit 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 22. a 59. Palát, 38. Pyatt, 57. Killorn - 18. Alfredsson, 32. Jurčo. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19.204.
NY Islanders - Colorado 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 52. Tavares, 53. Višňovský - 28. a 31. Duchene, 14. MacKinnon, 60. Landeskog, 60. Stastny. Střely na branku: 32:26. Diváci: 15.360.
Washington - New Jersey 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 51. Brouillette, 59. Erat, 59. Brouwer. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.506.
Nashville - Anaheim 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 12. Stalberg, 42. Fisher - 19. 60. Getzlaf, 32. Perry, 45. Etem, 49. Perreault. Střely na branku: 38:24. Diváci: 17.139.
Carolina - Montreal 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 26. Bowman - 38. a 47. Desharnais, 40. White, 58. Gionta. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.680.