Odejde Jágr po sezóně z New Jersey? Chci hrát play off a nemarnit roky, které mi zbývají

24. března 2014 14:24 - New York

Ještě minulý týden on i jeho agent Petr Svoboda tvrdili, že Jaromír Jágr by chtěl svou hokejovou budoucnost i v příští sezóně spojit s New Jersey. Jenže legendární útočník přiznává, že zároveň touží hrát v týmu, který se probojuje do vyřazovacích bojů a bude mít šanci usilovat o zisk Stanley Cupu.

 

Bill Kostroun, ČTK/AP

Na play off v tomto ročníku Devils aktuálně ztrácejí pět bodů a je otázka, jestli v další sezóně budou Ďáblové konkurenceschopnější. Kam tedy budou v létě směřovat další Jágrovy kroky?

"Samozřejmě, že je to pro mne důležité. Už mi moc let nezbývá," řekl Jágr v rozhovoru pro list Star-Ledger. "Nechci promarnit roky, které mi ještě zbývají. Nejhorší pro mne je sledovat ostatní v play off a nehrát ho," dodal český útočník, jenž má v New Jersey roční smlouvu a 1. července se stane volným hráčem.

"Mnoho hráčů tomu možná nerozumí, ale až dosáhnou věku jako já, pochopí," komentoval Jágr svou touhu hrát v týmu, který má šance dosáhnout na titul. Během sedmnácti sezón, které v NHL odehrál, zmeškal Jágr play off jen dvakrát. V roce 2002 skončil po základní části s Washingtonem, o dva roky později s New Yorkem Rangers.

V aktuální sezoně nasbíral Jágr v 71 zápasech 60 bodů za 23 gólů a 37 asistencí.

škv, ČTK, Sport.cz

Zůstane Jaromír Jágr v New Jersey i v příští sezóně?


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..