Philadelphia - NY Rangers 2:1Voráčkův gól zařídil Flyers vyrovnání série s Rangers, Chicago už má St. Louis na lopatě

Philadelphia

„Ani náhodou," chtěl možná říct Jakub Voráček svou vítěznou brankou, kterou rozhodl o výhře Philadelphie nad New Yorkem Rangers 2:1. Stav čtvrtfinále Východní konference NHL tak srovnal na 2:2, čímž zbavil soupeře možnosti získat výhodné vedení v sérii. V dalším zápase Chicago porazilo v prodloužení St. Louis. Třetím vítězstvím v sérii obhájci Stanley Cupu stav čtvrtfinále otočili a získali postupový mečbol. O postup bude v příštím utkání hrát i Anaheim.

Voráček právě překonal svou těžko chytatelnou tečí švédského brankáře Lundqvista. Philadelphia tak srovnala stav čtvrtfinálové série s New Yorkem na 2:2.

Poslední výhry v play off NHL se brankář Steve Mason dočkal v devatenácti letech v roce 2008 v juniorské OHL. Nyní v pětadvaceti pomohl své Philadelphii k důležitému vítězství, po němž Flyers vyrovnali čtvrtfinále play off Východní konference s Rangers na 2:2.

Jako první šel ale v zápasu do vedení New York. Moore objel Masonovu branku a zasunul puk mezi tyčkou a betonem brankáře za čáru. Aktivita hostů se tak zvedla, Flyers se však podařilo už v 9. minutě se štěstím vyrovnat. Read dojel puk, který se k překvapení brankáře Lundqvista nesklouzl po zadním mantinelu, ale odrazil se zpět před bránu, a zblízka přesně zacílil do sítě Rangers.

Do vedení poslal Philadelphii ve druhé třetině právě Jakub Voráček. Český útočník nejprve v přesilovce vybojoval pro svůj tým útočné pásmo, poté si najel před brankoviště, odkud ztečoval Schennovu chytrou pobídku pod břevno Lundqvistovy branky.

Nula gólů z pěti pokusů - tak vypadala přesilovková bilance Philadelphie z třetího zápasu série. „Řekl bych, že jsme se dnes v přesilovkách lépe pohybovali s pukem," přidal Voráček jeden z důvodů, který vedl k jeho průlomovému zásahu, „Povedlo se nám pár pěkných akcí. Kolik přesilovek jsme vůbec měli? Dvě? Padesátiprocentní úspěšnost využití není špatná," dodalo čtyřiadvacetileté pravé křídlo.

Flyers hubené vítězství 2:1 už ubránili, a to i přesto, že od sedmé minuty první třetiny, po zranění obránce Grossmanna, hráli jen na pět obránců. Voráček si odnesl ocenění stříbrné hvězdy utkání, v play off je s třemi body (2+1) nejproduktivnějším hráčem týmu. Série se nyní stěhuje zpět do New Yorku.

Jestřábi se proměnili ve Fénixe

S hokejisty Chicaga už bylo v sérii zle. Za stavu 0:2 se ale Blackhawks odrazili ode dna a po dvou dílčích triumfech přidali třetí. Díky venkovní výhře 3:2 v prodloužení mají postupový mečbol.

Jako správný kapitán rozhodl o výhře Jonathan Toews, který překonal Millera v brance St. Louis bekhendovým blafákem po samostatném úniku. České duo Polák-Sobotka v dresu poražených nebodovalo. Chicago může už v neděli rozhodnout o vítězství v celé sérii.

Anaheim v pátém utkání s Dallasem dostál role výrazného favorita tohoto čtvrtfinále a své soupeře rozstřílel 6:2. Ducks k výhře nakročili třemi góly v relativně krátkém sledu. V sedmi minutách zkraje poslední třetiny se trefil Silfverberg, Getzlaf a Perry. Právě kapitán Anaheimu centr Ryan Getzlaf byl za svůj výkon podtržený slušnou bodovou bilancí (1+2) zvolen první hvězdou utkání.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
Philadelphia - New York Rangers 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Read, 28. Voráček - 5. Moore. Střely na branku: 25:38. Diváci: 20 132. Stav série: 2:2.
Západní konference - 5. zápasy:
St. Louis - Chicago 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 32. Oshie, 42. Pietrangelo - 17. Hossa, 38. B. Smith, 68. Toews. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19 796. Stav série: 2:3.
Anaheim - Dallas 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 6. Bonino, 11. Rakell, 22. Perreault, 42. Silfverberg, 45. Getzlaf, 47. Perry - 11. Jamie Benn, 29. Horcoff. Střely na branku: 23:36. Diváci: 17 334. Stav série: 3:2.