Rubriky:

NHL

Nosek si splnil sen o NHL, z Pardubic míří do Detroitu

14. června 2014 19:58

Hokejový útočník Tomáš Nosek odchází z extraligových Pardubic do kanadsko-americké NHL, kde podepsal dvouletou dvoucestnou smlouvu s Detroitem. Klub to bez blizších podrobností oznámil na svém webu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Tým Red Wings podepsal s levým křídelníkem Tomášem Noskem dvouletý dvoucestný kontrakt. Bližší podrobnosti nebudou v souladu s klubovou politikou  zveřejněny," uvedli zástupci Detroitu na internetu.

Podle Noskova zástupce Aleše Volka dostal Detroit přednost před jinými kluby. "O Tomáše se zajímaly i jiné kluby z NHL, ale rozhodli jsme se pro Detroit, který historicky velmi dobře pracuje s mladými hráči," řekl Volek ČTK.

Podle pravidel zámořské soutěže mohl jedenadvacetiletý Nosek, který nebyl draftován a mohl tak jednat se všemi zájemci, podepsat jen dvoucestnou smlouvu. Ta klubu dovoluje odeslat ho případně na farmu s nižším platem. Na základě dohody mezi NHL a Mezinárodní hokejovou federací se však musel na odchodu domluvit do 15. června.

Přání Pardubic zůstalo nevyslyšeno

Pardubice tak neměly možnost jeho odchodu zabránit, získají za něj ale odstupné ve výši 240 000 dolarů (4,9 miliónu korun). Východočeši chtěli, aby v případě, že se Nosek neprosadí do hlavního týmu, hrál v extralize místo na farmě v nižší AHL. To se ale nestane. "O tom jsme ani nejednali. Detroit samozřejmě chce, aby měl hráče pod dozorem. Aby se vše řídilo podle nich," uvedl Volek.

Útočník, který letos debutoval v seniorské reprezentaci a odehrál 11 zápasů, je podle jeho slov připraven v zámoří o své prosazení v NHL bojovat. "Tomáš počítá s oběma možnostmi - že se prosadí hned do hlavního týmu i s tím, že bude muset bojovat na farmě," dodal Volek.

Stejně jako obránce Petr Zámorský, který se v tomto týdnu nečekaně dohodl na spolupráci s New Yorkem Rangers, by měl i Nosek odletět již na kemp nováčků.

Pomohlo i slovo Fischera

Podle Volka jednání s Detroitem začala minulý týden, zástupce Red Wings ale potvrdili, že hráče sledovali celou sezonu. Vedle skauta Vladimíra Havlůje jeho angažování doporučil i bývalý obránce týmu Jiří Fischer, který nyní v klubu pracuje a Noska vedl jako asistent reprezentačního kouče na juniorském mistrovství světa.

"Jsem z něj opravdu nadšený. Je to velmi chytrý centr, který má vyváženou hru dopředu i dozadu. Navíc může hrát i na křídle," uvedl Fischer pro Detroit MLive. "Je to zodpovědný hráč, který se každým rokem lepší. Bude muset zesílit a zapracovat na bruslení, ale je to dříč," dodal mistr světa z roku 2005.

Pardubice berou odchod svého klíčového hráče jako realitu. "Vzhledem k Tomášově výkonnosti v minulé sezóně bychom preferovali jeho setrvání v našem klubu, přejeme mu mnoho štěstí v novém angažmá. Věříme, že bude dalším odchovancem našeho klubu, který se zapíše mezi úspěšné hráče NHL," uvedl generální manažer Ondřej Šebek na klubovém webu. Nosek byl v sezóně 2013/14 s 50 kanadskými body v 62 zápasech nejproduktivnějším hráčem týmu.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..