Živě

Po Selännem končí v Anaheimu i Koivu, nedostane smlouvu

19. června 2014 22:04 - Anaheim

Finský útočník Saku Koivu končí po pěti letech v Anaheimu. Vedení klubu nenabídne devětatřicetiletému hokejistovi novou smlouvu, stejně jako švýcarskému brankáři Jonasi Hillerovi.

 

Profimedia.cz

Koivu patřil stejně jako jeho krajan Teemu Selänne, jenž po vyřazení v 2. kole play off s Los Angeles ukončil kariéru v NHL, mezi nejoblíbenější hráče Ducks. Proto šlo podle generálního manažera Boba Murrayho o velmi těžké rozhodnutí.

"Má za sebou skvělou kariéru. Máme ale prostě mladší kluky, kteří bojují o místo," řekl Murray. Mistr světa z roku 1995 Koivu odehrál před příchodem do Anaheimu 13 sezón za Montreal. Nyní se stane 1. července nechráněným volným hráčem.

Dvaatřicetiletý Hiller byl v kalifornském klubu od roku 2007, nyní se Anaheim rozhodl vsadit na dvojici mladých gólmanů Frederik Andersen, John Gibson.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..