Rubriky:

NHL

Talentovaný útočník Pastrňák uzavřel tříletý kontrakt s Bostonem

15. července 2014 17:40 - Boston

Osmnáctiletý hokejový útočník David Pastrňák uzavřel tříletý nováčkovský kontrakt s týmem Boston Bruins, který ho letos v červnu draftoval jako celkově 25. hráče v pořadí. Informovaly o tom v úterý oficiální internetové stránky NHL.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

Opora stříbrné reprezentace na dubnovém mistrovství světa hráčů do 18 let tak bude již letos usilovat o prosazení v zámořské soutěži.

"Davidovi se vydařil nováčkovský kemp, podle informací, které máme, na něm vypadal velmi dobře. Boston tak chce vidět, jak bude vypadat na klasickém velkém kempu v září. Tam se rozhodne. Stále je možné, že se pak vrátí do Švédska," řekl ČTK hráčův zástupce Aleš Volek ze společnosti Alvo sports management.

Bruins řeší, jak na pravém křídle zacelí mezeru po odchodu Jaromea Iginly. S ohledem na prostor pod platovým stropem potřebují navíc ušetřit na nákladech a i proto se otevírá šance před Pastrňákem. Generální manažer Peter Chiarelli v rozhovoru pro list Boston Herald tuto variantu nevyloučil, ale zároveň byl při volbě svých slov velmi opatrný.

Rozpaky vyvolává hmotnost

"Teprve uvidíme, co se stane, nikdy nevíte. Nerad bych na jeho ramena nakládal příliš těžké břímě. Ale byl dobrý," podělil se Chiarelli o své dojmy po skončení týmového kempu mladých hráčů. "Když jsem ho tak viděl, napadlo mě, že bych se na něho měl podívat znovu a pořádně," připustil Chiarelli.

Určité váhání a rozpaky u něho vyvolává především Pastrňákova hmotnost. S necelými 80 kilogramy mu hodně schází do nijak vysokého, ale urostlého bijce Iginly, který je však zároveň skvělým střelcem.

"David je ale šlachovitý a silný. Navíc je opravdu mladý. Jeho rychlost a zručnost, to vše by dávalo smysl. Ale hodit do vody někoho v tomto věku a s touto váhou..." přemítal nahlas Chiarelli. "Už tu ale také byli hráči, kteří to zvládli. Bylo by pěkné, kdyby to vyšlo, ale opravdu teprve uvidíme," doplnil Chiarelli.

Rodák z Havířova působí od roku 2012 ve švédském Södertälje, kde měl podle původních informací hrát v nadcházející sezoně. V druholigovém klubu se již před rokem prosadil do seniorského A týmu a má platný kontrakt i na další sezónu. Podle smlouvy mezi evropskými federacemi a kanadsko-americkou soutěží však do 15. července mohou letos draftovaní hráči odejít do zámoří.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..