Rubriky:

NHL

Nejtvrdší obránci v NHL? Češi!

15. listopadu 2014 10:34 - Toronto

Nejen Jakub Voráček, ale i další hokejisté z České republiky se umisťují na předních příčkách statistik NHL. Parádní disciplínou českého hokeje je zejména statistika hitů, tedy čistých nárazů do soupeře. Roman Polák je v této statistice celkově třetí z celé NHL, navíc s jasným náskokem vede mezi obránci. Vysoko se umísťují také Radko Gudas a Jan Hejda.

 

Tom Szczerbowski, Reuters

Roman Polák potvrzuje, že letní přechod ze St. Louis do Toronta se mu skutečně vyplatil. V novém klubu je druhým nejvytíženějším hráčem po kanadském obránci Dionu Phaneufovi. Český bek odehraje v průměru 21 minut a 31 sekund za zápas. V 17 střetnutích nasbíral už 71 hitů a úspěšný je také ve statistice zblokovaných střel. Soupeřův pokus o zakončení zastavil 44krát a je v celé soutěži pátý. Rodák z Ostravy přes své výrazně defenzivní úkoly už také stihl v novém působišti dvakrát skórovat.

O tom, že zápasy s Torontem jsou opravdu bolestivé, svědčí i umístění jeho spoluhráčů ve statistice hitů. Leo Komarov je z celé ligy druhý. Dion Phaneuf je pro změnu druhý mezi obránci.

Do první pětice beků s nejvyšším počtem hitů se kromě Poláka zařadili další dva Češi. Radko Gudas je čtvrtý a Jan Hejda pátý. Zmíněná trojice beků jakoby svým počínáním chtěla vyvrátit obecné přesvědčení o tom, že českému hokeji chybí potřebná tvrdost.

Statistika hitů: obránci v NHL      
1. Roman Polák (Toronto) 17 zápasů 71 hitů
2-3. Dion Phaneuf (Toronto) 17 55
2-3. Brooks Orpik (Washington) 16 55
4. Radko Gudas (Tampa Bay) 13 52
5. Jan Hejda (Colorado) 15 50
68-73. Ladislav Šmíd (Calgary) 17 22
114-120. Marek Židlický (New Jersey) 17 15
dh, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..