Boston - Winnipeg 2:1 PPPastrňák se posunul do první lajny, Tlustý hvězdou zápasu

New York

David Pastrňák se dočkal velké důvěry kouče Claudea Juliena, který nadějného forvarda posunul dokonce do prvního útoku. Nejlépe bodujícím Čechem z noci na sobotu byl Jiří Tlustý se dvěma góly a jednou asistencí. Dva body za jednu trefu a gólovou přihrávku si připsal Jaromír Jágr.

David Pastrňák (vpravo) stíhá Evandera Kanea.

Velmi povedenou asistencí přispěl Radim Vrbata k výhře Vancouveru 5:0 na ledě Columbusu. Diváci čekali na první gól více než polovinu zápasu. Nakonec se ve druhé třetině trefil Higgins. Hvězdná chvíle českého útočníka přišla zkraje třetího dějství, kdy projížděl s pukem za bránou, než však dokončil oblouk u zadního mantinelu, stihl se elegantně otočit a vrátit kotouč k přední tyči, kde pohotově zakončil Henrik Sedin.

Jiří Tlustý byl vyhlášen první hvězdou klání v Pittsburghu. Útočník Caroliny zaznamenal první gól střetnutí, když jeho přihrávku z rohu nešťastně tečoval do sítě obránce Olli Määttä. České křídlo pak ve druhé třetině asistencí na gól Dwyera přispělo ke znovunabytému vedení Hurikánů. Tlustý přidal dvanáct sekund před koncem svůj druhý gól, kterým pojistil výhru Caroliny v poměru 4:2. Opět se jednalo o vcelku snadnou trefu, jelikož Tučňáci již hráli bez brankáře.

V souboji New Jersey s Detroitem se potkalo hned pět Čechů a ten nejstarší z nich - Jaromír Jágr - dokázal skórovat. Kladenský odchovanec vstřelil první gól zápasu už po dvou minutách hry, kdy překonal svého krajana Petra Mrázka. Gólman Rudých křídel po střele Greeneho vyrazil kotouč jen před sebe, přičemž jej zradila maska, která mu po zákroku upadla na led. Mezitím byl u odraženého puku jako první Jaromír Jágr a pohodlně skóroval. Český veterán v závěru první části ještě parádním pasem ve středním pásmu asistoval u branky Petera Herolda a domácí tak vedli 3:1. Z vítězství 5:4 po samostatných nájezdech se však nakonec radoval Detroit.

Boston doma porazil Winnipeg 2:1 po prodloužení. Za hosty tentokrát nechytal Ondřej Pavelec a domácím opět chyběl David Krejčí. I tak byl duel pro českého diváka zajímavý. Osmnáctiletý David Pastrňák totiž ve svém druhém zápase v NHL dostal příležitost nastoupit hned v prvním útoku Medvědů po boku Brada Marchanda a Patrice Bergerona. Rodák z Havířova odehrál přes sedmnáct minut a i když nebodoval, dával o sobě vědět. Se sedmi střelami byl dokonce nejčastěji střílejícím hráčem střetnutí.

Aleš Hemský ukončil střelecké trápení. Ve dvaadvacátém utkání za Dallas si v novém působišti konečně připsal první branku. Martin St. Louis si připsal 1000. bod v kariéře a jeho New York Rangers vyhráli ve Philadelphii 3:0.

Výsledky NHL
Philadelphia - NY Rangers 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Boyle, 25. St. Louis, 46. Rick Nash. Střely na branku: 26:24. Diváci: 19.969. Hvězdy zápasu: 1. St. Louis, 2. Stepan, 3. Talbot (všichni Rangers).
Anaheim - Chicago 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Lindholm - 31. a 59. P. Kane, 8. B. Richards, 14. Shaw. Střely na branku: 24:38. Diváci: 17.355. Hvězdy zápasu: 1. Keith (Chicago), 2. Andersen (Anaheim), 3. B. Richards (Chicago).
Washington - NY Islanders 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky: 12. Burakovsky, 19. Johansson, 30. Ovečkin, 46. Kuzněcov, 59. Ward - 19. Tavares, 20. Lee. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Niskanen, 2. Johansson, 3. Holtby (všichni Washington).
Boston - Winnipeg 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 44. Lucic, 64. Hamilton - 17. Byfuglien. Střely na branku: 38:36. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. Rask (oba Boston), 3. Hutchinson (Winnipeg).
Buffalo - Montreal 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 4. Ennis, 59. Moulson - 42. Parenteau (Sekáč). Střely na branku: 25:31. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Enroth, 2. Ennis, 3. Moulson (všichni Buffalo).
New Jersey - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. a 21. Cammalleri (na první Židlický), 3. Jágr, 16. Harrold (Jágr) - 4. Sheahan, 22. Ouellet, 33. Abdelkader, 51. Miller, rozhodující sam. nájezd Nyquist. Střely na branku: 25:32. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Diváci: 16.592. Hvězdy zápasu: 1. Cammalleri (New Jersey), 2. Miller (Detroit), 3. Jágr (New Jersey).
Pittsburgh - Carolina 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 17. Letang, 36. Hörnqvist - 16. a 60. Tlustý, 23. Dwyer (Tlustý), 44. Gerbe. Střely na branku: 22:35. Diváci: 18.665. Hvězdy zápasu: 1. Tlustý, 2. Gerbe (oba Carolina), 3. Crosby (Pittsburgh).
Columbus - Vancouver 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Branky: 36. Higgins, 41. H. Sedin (Vrbata), 52. Matthias, 55. Richardson, 58. Burrows. Střely na branku: 31:30. Diváci: 14.121. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Higgins, 3. Bonino (všichni Vancouver).
Florida - Ottawa 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 6. Olsen, 41. Bergenheim, 48. Hayes (Fleischmann) - 6. Neil, 23. Ceci. Střely na branku: 46:24. Diváci: 9758. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Montoya, 3. Hayes (všichni Florida).
St. Louis - Edmonton 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 12. Oshie, 41. Shattenkirk, 53. Pietrangelo, 65. Tarasenko - 26. Perron, 37. Nikitin, 44. Arcobello. Střely na branku: 41:16. Diváci: 17.666. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Pietrangelo (oba St. Louis), 3. Hall (Edmonton).
Dallas - Minnesota 4:5 v prodl. (0:2, 3:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 37. Hemský, 39. Seguin, 40. Cole, 54. Goligoski - 9. Niederreiter, 18. Zucker, 32. Granlund, 59. Vanek, 63. Scandella. Střely na branku: 45:34. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Scandella, 2. Vanek (oba Minnesota), 3. Seguin (Dallas).