Chicago - Calgary 2:1Hudler se dotáhl na Vrbatu a v NHL je nejlepším českým střelcem!

Chicago

Český hokejový útočník Jiří Hudler skóroval v nedělním zápase zámořské NHL na ledě Chicaga a svou dvanáctou brankou v sezóně vyrovnal dosavadního nejlepšího českého střelce Radima Vrbatu z Vancouveru. Trefa třicetiletého rodáka z Olomouce však hráčům Flames nestačila, hosté neudrželi vedení a na ledě předloňského šampióna soutěže nakonec prohráli 1:2.

Útočník Calgary Jiří Hudler (24) se raduje ze vstřeleného gólu.

I přes sérii nepříznivých výsledků je Hudler druhým nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL hned po Jakubovi Voráčkovi. V 31 utkáních zaznamenal celkem 29 kanadských bodů za 12 branek a 17 asistencí. Mezi střelci Hudlerovi patří celkově 19. příčka, na vedoucího Tylera Seguina má český útočník manko 11 gólů.

Hudler, třetí hvězda nedělního duelu, otevřel v prostřední části skóre zápasu z rychlého brejku. Jenže domácí brzy srovnali krok brankou Patricka Sharpa a o páté porážce Flames v řadě rozhodl v čase 52:57 Brandon Saad.

"Když jste zvyklí vyhrávat a víte, jak na to, dokážete se na třetí třetinu připravit," vysvětlil Saad bilanci Blackhawks v zápasech, ve kterých byl před poslední třetinou nerozhodný stav. Z třinácti jich devět vyhráli. "Dneska jsme hru v poslední třetině povýšili na úplně jinou úroveň. Byla to skvěle odehraná pasáž," těšilo trenéra Blackhawks Joeal Quennevillea.

Přesto k vítězné brance pomohlo i nešťastné uklouznutí hostujícího hráče Johnnyho Gaudreaua, který tím v útočném pásmu ztratil kotouč a bleskový kontr zakončil Saad. "Byla to nehoda. Nestává se to příliš často, ale v poslední době to vypadá, že je všechno proti nám," reagoval kouč Calgary Bob Hartley, jenž v utkání postrádal i zraněného Ladislava Šmída.

Na vítězné vlně se vezou hokejisté Toronta, kteří porazili v domácím prostředí obhájce Stanley Cupu Los Angeles 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si pátou výhru za sebou. Maple Leafs sice promarnili dvoubrankový náskok, když mezi 37. a 42. minutou třikrát inkasovali, ale gólem Jamese van Riemsdyka si vynutili prodloužení. V rozstřelu se pak jako jediný prosadil Jonathan Lupul.

Skoro to vypadá, jakoby Torontu pomohl výprask od Nashvillu 2:9, neboť od té doby získali 19 z 22 možných bodů. A to jim ještě v obraně schází Roman Polák, který se v novém působišti skvěle zabydlel.

"Chceme se držet směru, kterým teď jdeme. V žádném případě se ale nemůžeme nechat ukolébat. Máme rezervy a pořád je spousta věcí, na kterých potřebujeme zapracovat. Budeme pokračovat a makat na tom, abychom byli lepší. Asi jako každý tým v soutěži," prohlásil trenér Toronta Randy Carlyle.

New York Rangers zvítězili 2:0 na ledě Edmontonu. Úvodní gól byl připsán Danu Girardimu, jehož přihrávka se odrazila od brusle Marka Arcobella do vlastní sítě. Pojistku přidal při závěrečné hře bez brankáře Carl Hagelin. Jedním z hlavních strůjců úspěchu byl i gólman Henrik Lundqvist, jenž kryl 16 střel a zaznamenal páté čisté konto v sezóně.

"Oba týmy hrály velmi zodpovědně ve snaze neudělat chybu," řekl trenér Edmontonu Dallas Eakins, jenž přirovnal obranu Rangers k cihlové zdi. "Vypadalo to, že jsou schopni zblokovat kopu střel, velmi těžko se nám přes ně dostávalo do šancí," podotkl Eakins, jehož svěřenci prohráli 15 z posledních 16 zápasů.

"Od začátku sezóny je naším problémem, že se nedostáváme k dorážkám. Ani dnes jsme si toho moc nevytvořili. Když máte jen 16 střel, těžko můžete vyhrát," doplnil útočník Oilers Ryan Nugent-Hopkins.

Výsledky NHL:
Toronto - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 14. Santorelli, 20. Franson, 49. Van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Lupul - 37. Williams, 40. King, 42. Gáborík. Střely na branku: 31:36. Diváci: 19 219. Hvězdy zápasu: 1. Santorelli, 2. Franson, 3. Kadri (všichni Toronto).
Chicago - Calgary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 29. Sharp, 53. Saad - 25. Hudler. Střely na branku: 28:24. Diváci: 21 572. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Toews (Chicago), 3. Hudler (Calgary).
Edmonton - NY Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Girardi, 60. Hagelin. Střely na branku: 16:22. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Scrivens (Edmonton), 3. Nash (NY Rangers).